Новости

Фискальный чек без данных об акцизной марке на алкоголь: пока без штрафа

08.10.2021 / 10:08

Мережею ширяться численні повідомлення про те, що з 1 жовтня магазини та ресторани зобов’язані перед продажем алкогольних напоїв сканувати або вводити вручну штрих-код акцизної марки для подальшого його відображення в розрахунковому документі. Однак, як повідомили Європейській Бізнес Асоціації у Міністерстві фінансів України та Державній податковій службі, така вимога є поки що необов’язковою.

Дійсно, Наказ Мінфіну «Про затвердження Змін до Положення про форму та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів» №329 з 1 жовтня відносить до обов’язкових реквізитів фіскального чеку штрих-код марки акцизного податку на алкогольні напої, який зазначається у випадках, передбачених чинним законодавством. Однак, які саме це випадки, Наказом №329 не уточнено. На сьогоднішній день чинним законодавством також не визначені такі випадки, що нам і було підтверджено з боку відповідальних держорганів. Отже, запровадження такого обов’язку та застосування штрафних санкцій за його невиконання наразі не може відбутися.

У Державній податковій службі нам також підтвердили, що з 1 жовтня у податкових органів не виникне підстав для застосування штрафних (фінансових) санкцій за видачу розрахункового документа без зазначення штрих-коду акцизної марки на алкогольні напої. Водночас, проєктом Закону України №5600, який наразі готується профільним Комітетом ВРУ до другого читання, пропонується внести зміни до Закону №265 та передбачити, що при продажу алкогольних напоїв суб’єкти господарювання будуть зобов’язані проводити розрахункові операції через РРО (ПРРО) із зазначенням цифрового значення штрихового коду марки акцизного податку.

Коли саме вищевказана норма стане обов’язковою та передбачатиме санкції за її порушення для суб’єктів господарювання, що торгують алкоголем, залежить від того, в якій редакції буде прийнято законопроєкт № 5600.