Новости

Поставка рекламных услуг нерезиденту: является ли такая операция объектом обложения НДС?

12.10.2021 / 16:28

Об’єктом оподаткування ПДВ є операції платників ПДВ з постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України з урахуванням ст. 186 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

Норми встановлені пп. «б» п. 185.1 ст. 185 ПКУ.

Місцем постачання рекламних послуг вважається місце, в якому отримувач послуг зареєстрований як суб’єкт господарювання або – у разі відсутності такого місця – місце постійного чи переважного його проживання (пп. «б» п. 186.3 ст. 186 ПКУ).

Тобто, операція з постачання платником ПДВ рекламних послуг резиденту є об’єктом оподаткування ПДВ, оскільки місцем постачання таких послуг вважається місце постачання їх на митній території України.

Операція з постачання платником ПДВ рекламних послуг нерезиденту не є об’єктом оподаткування ПДВ, так як місцем постачання таких послуг вважається місце постачання їх за межами митної території України.

За матеріалами ГУ ДПС у Дніпропетровській області