Новости

Ввезенный из-за границы грузовик переоборудован в легковушку: какой курс гривны к иностранной валюте применяется для исчисления и уплаты акциза?

12.10.2021 / 17:12

ВІДПОВІДЬ

У разі переобладнання вантажного транспортного засобу, який відповідає товарній позиції 8704 згідно з УКТ ЗЕД, у легковий автомобіль, який відповідає товарній позиції 8703 згідно з УКТ ЗЕД, для обчислення і сплати до бюджету акцизного податку платником застосовується офіційний курс гривні до іноземної валюти, що встановлений НБУ та діє на перший день кварталу, в якому видано документ про відповідність переобладнаного автомобіля вимогам безпеки дорожнього руху.

ПРАВОВИЙ АНАЛІЗ

Платниками акцизного податку є, зокрема особи – власники ввезених на митну територію України вантажних транспортних засобів, що переобладнуються у легкові автомобілі, з яких справляється акцизний податок.

Об’єктом оподаткування акцизним податком є переобладнання ввезеного на митну територію України транспортного засобу у підакцизний легковий автомобіль.

У разі здійснення переобладнання вантажного транспортного засобу, який відповідає товарній позиції 8704 згідно з УКТ ЗЕД, у легковий автомобіль, який відповідає товарній позиції 8703 згідно з УКТ ЗЕД, є дата видачі документа про відповідність переобладнаного автомобіля вимогам безпеки дорожнього руху. У цьому випадку акцизний податок сплачується власником такого транспортного засобу не пізніше дати подання документів до органу, що здійснює державну реєстрацію транспортних засобів, для реєстрації або перереєстрації транспортного засобу .

Акцизний податок з товарів (продукції), вироблених на митній території України, на які встановлені ставки податку в іноземній валюті, сплачується у національній валюті і розраховується за офіційним курсом гривні до іноземної валюти, встановленим Національним банком України (далі – НБУ), що діє на перший день кварталу, в якому здійснюється реалізація товару (продукції), і залишається незмінним протягом – п. 217.3 ст. 217 ПКУ.

Отже, у разі переобладнання вантажного транспортного засобу, який відповідає товарній позиції 8704 згідно з УКТ ЗЕД, у легковий автомобіль, який відповідає товарній позиції 8703 згідно з УКТ ЗЕД, для обчислення і сплати до бюджету акцизного податку платником застосовується офіційний курс гривні до іноземної валюти, що встановлений Національним банком України та діє на перший день кварталу, в якому видано документ про відповідність переобладнаного автомобіля вимогам безпеки дорожнього руху.

За матеріалами ГУ ДПС у Київській області