Новости

«Зеленый» тариф: правительство подтвердило выполнение обязательств

18.10.2021 / 13:14

11 жовтня Кабінетом Міністрів України було прийнято постанову № 1049 «Про надання у 2021 році державної гарантії за зобов’язаннями приватного акціонерного товариства «Національна енергетична компанія «Укренерго».

Європейська Бізнес Асоціація вітає рішення Уряду все ж виконати зобов’язання в рамках Меморандуму про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері відновлюваної енергетики в Україні, зокрема, щодо забезпечення виплати заборгованості у 15,1 млрд. грн перед виробниками зеленої енергетики, накопиченої у період до 01.08.2020 року.

Так, Уряд підтримав пропозицію Міністерства енергетики щодо надання державних гарантій для забезпечення виконання боргових зобов’язань за кредитом, що залучається приватним акціонерним товариством «Національна енергетична компанія «Укренерго» шляхом випуску та розміщення облігацій на міжнародних фондових ринках з метою підтримки його ліквідності та стійкості роботи.

Варто наголосити на важливості пункту 5 вказаної постанови, відповідно до якого мають бути вжиті всі заходи, у тому числі і ДП «Гарантований покупець» для погашення заборгованості, яка виникла відповідно до договорів про купівлю-продаж електричної енергії за «зеленим» тарифом, укладеним ДП «Гарантований покупець» з виробниками електричної енергії, яким встановлено «зелений» тариф.