Новости

Е-больничные: новые правила формирования с 1 октября

18.10.2021 / 16:56
Е-больничные: новые правила формирования с 1 октября

Світлана ЛІСТРОВА, незалежний експерт з питань трудового законодавства,
бухгалтерського обліку та оподаткування, ACCA DipIFR (RUS)


Порядок видачі (формування) листків непрацездатності в Електронному реєстрі листків непрацездатності, затверджений наказом МОЗ від 17.06.2021 № 1234 (далі – Порядок № 1234), знову зазнав змін (внесені наказом МОЗ від 28.09.2021 № 2086).

Мета очевидна – усунути хоч частково ті проблеми, з якими зіштовхнулися роботодавці у липні-вересні 2021. Проте МОЗ коригує даний порядок без участі ПФУ й Фонду соціального страхування, а  тому не враховує існуючу ситуацію й можливості Реєстру застрахованих осіб, який первинно був створений для обліку страхового стажу для призначення пенсії. Проаналізуймо новації.

Інформація про основне місце роботи 

Під час формування листка непрацездатності враховується інформація про основне місце роботи застрахованої особи, визначене за даними повідомлення про прийняття працівника на роботу (абз. 2 п. 2 р. ІІ Порядку № 1234).

По-перше, виникає питання: хто має враховувати інформацію про основне місце роботи? Може податковий орган, якому надсилається таке повідомлення? Але податкові органи не мають відношення до лікарняних, а в ПФУ не надходить повідомлення про прийняття працівників на роботу. Хоча ПФУ обіцяє, що скоро побачимо лікарняні і за основним місцем роботи, і за сумісництвом.

По-друге...

Доступ к материалу ограничен и доступен подписчикам после авторизации
Подпишитесь на журнал и Вы получите доступ ко всем публикациям печатного издания