Новости

До 15 ноября налогоплательщики, включенные в Реестр «крупных», должны подать заявление по форме № 1-ОПП: напоминание от ГНС

18.10.2021 / 17:27
До 15 ноября налогоплательщики, включенные в Реестр «крупных», должны подать заявление по форме № 1-ОПП: напоминание от ГНС

В.о. заступника начальника Східного міжрегіонального управління ДПС по роботі з великими платниками податків Юрій Назаренко розповів для ЗМІ про переведення на податкове обслуговування великих платників податків.

Юрій Назаренко повідомив, що відповідно до пп. 14.1.24 п. 14.1 ст.14 розділу І та згідно з п. 64.7 ст. 64 розділу ІІ ПКУ (далі – Кодекс) сформовано та затверджено наказом Державної податкової служби України від 24.09.2021 р. № 838 «Про затвердження Реєстру великих платників податків на 2022 рік» (далі – Наказ № 838) Реєстр великих платників податків на 2022 рік (далі - Реєстр ВПП).

У разі включення платника податків до Реєстру ВПП на нього поширюються особливості, визначені Кодексом для великих платників податків, а саме.

Після включення платника податків до Реєстру великих платників податків та отримання повідомлення центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, про таке включення платник податків зобов'язаний стати на облік за основним місцем обліку в територіальному органі центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, який здійснює супроводження великих платників податків, з початку податкового періоду (календарного року), на який сформовано Реєстр ВПП.

«Для ефективного обслуговування підприємств, що відповідають критеріям великих платників, у структурі Державної податкової служби України створено Східне міжрегіональне управління, яке забезпечує реалізацію повноважень ДПС у взаємовідносинах з великими платниками та здійснює їх податкове супроводження», - зазначив Юрій Назаренко.

Враховуючи вищенаведене та зважаючи на вимоги п.3 розділу ІІІ Порядку формування Реєстру великих платників податків, затвердженого наказом Мінфіну від 21.10.2015 р. № 911, зазначаємо про необхідність переходу великих платників, які зазначені у Додатку №2 до Наказу № 838 на обслуговування до Східного міжрегіонального управління і пропонуємо до 15.11.2021 р. подати заяву за формою № 1-ОПП з позначкою «Зміна місцезнаходження, пов'язана із зміною адміністративного району, або включення/невключення до Реєстру ВПП» за адресою: пр. Олександра Поля, 57, м. Дніпро, 49600.

У разі виникнення додаткових питань щодо порядку переведення, Ви можете звертатися за консультацією за телефоном відділу обліку платників, об’єктів оподаткування та надання адміністративних послуг Східного міжрегіонального управління (056) 778-45-74 або (061) 219-08-77.

За матеріалами Східного міжрегіонального управління ДПС по роботі з ВПП