Новости

Е-больничные совместителей: теория и практика

19.10.2021 / 11:27
Е-больничные совместителей: теория и практика

Світлана ЛІСТРОВА, незалежний експерт з питань трудового законодавства, бухгалтерського обліку та оподаткування, ACCA DipIFR (RUS)


Теорія

Під час формування листка непрацездатності враховується інформація про основне місце роботи застрахованої особи, визначене за даними повідомлення про прийняття працівника на роботу. Хоча це повідомлення надсилається до ДПС, а не до ПФУ.

Сформований листок непрацездатності надсилається страхувальникам, з якими застрахована особа перебуває у трудових відносинах (за основним місцем роботи та за сумісництвом) через кабінет страхувальника на веб-порталі електронних послуг ПФУ (п. 2 р. ІІ Порядок видачі (формування) листків непрацездатності в Електронному реєстрі листків непрацездатності, затверджений наказом МОЗ від 17.06.2021 № 1234, далі – Порядок № 1234).

Практика

Повідомлення про прийняття працівників на роботу роботодавці надсилають до податкових органів. Тому ці дані не потрапляють до Реєстру застрахованих осіб і відповідно органи ПФУ нині не можуть їх використати з метою визначення основного місця роботи. Тож у червні-серпні Е-лікарняні надходили до електронних кабінетів страхувальників за основним місцем роботи.

У вересні 2021 року був період...

Доступ к материалу ограничен и доступен подписчикам после авторизации
Подпишитесь на журнал и Вы получите доступ ко всем публикациям печатного издания