Новости

Подача отчетности: может ли это осуществлять уполномоченное лицо?

20.10.2021 / 09:44

Нормами ПКУ, що платник податків веде справи, пов’язані зі сплатою податків, особисто або через свого представника - п. 19.1 ст. 19 ПКУ. Особиста участь платника податків у податкових відносинах не позбавляє його права мати свого представника, як і участь податкового представника не позбавляє платника податків права на особисту участь у таких відносинах.

Представниками платника податків визнаються особи, які можуть здійснювати представництво його законних інтересів та ведення справ, пов’язаних із сплатою податків, на підставі закону або довіреності. Довіреність, видана платником податків - фізичною особою на представництво його інтересів та ведення справ, пов’язаних із сплатою податків, має бути засвідчена відповідно до чинного законодавства.

Платники податків можуть визначити уповноваженою особою аудиторську фірму або іншого СГ, згідно договору, для подання звітності та представництва його інтересів в контролюючих органах.

Представник платника податків користується правами, встановленими ПКУ для платників податків.

За матеріалами ГУ ДПС у Київській області