Новости

Ввоз ОС по договору финлизинга с нерезидентом: есть ли право на налоговый кредит?

20.10.2021 / 14:28

ВІДПОВІДЬ

Операції із ввезення основних засобів на митну територію України за договором фінансового лізингу з нерезидентом є об’єктом оподаткування ПДВ. Платник податку відносить суми податку, що сплачені ним до бюджету під час розмитнення таких основних засобів, до податкового кредиту.

ПРАВОВИЙ АНАЛІЗ

Згідно із пп. «в» п. 185.1 ст. 185 ПКУ об’єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з ввезення товарів на митну територію України.

Відповідно до пп. «г» п. 198.1 ст. 198 ПКУ до податкового кредиту відносяться суми податку, сплачені/нараховані у разі здійснення операцій з ввезення необоротних активів на митну територію України за договорами оперативного або фінансового лізингу.

Пунктом 198.2 ст. 198 ПКУ визначено, що для операцій із ввезення на митну територію України товарів датою віднесення сум податку до податкового кредиту є дата сплати (нарахування) податку за податковими зобов’язаннями згідно з п. 187.8 ст. 187 ПКУ.

Згідно із пп. 196.1.2 п. 196.1 ст. 196 ПКУ не є об’єктом оподаткування ПДВ нарахування та сплата процентів або комісії у складі орендного (лізингового) платежу у межах договору фінансового лізингу.

Тобто, операції із ввезення основних засобів на митну територію України за договором фінансового лізингу з нерезидентом є об’єктом оподаткування ПДВ. Платник податку відносить суми податку, що сплачені ним до бюджету під час розмитнення таких основних засобів, до податкового кредиту. Нарахування та сплата процентів або комісії у складі орендного (лізингового) платежу у межах договору фінансового лізингу з нерезидентом не є об’єктом оподаткування ПДВ.

За матеріалами Центрального міжрегіонального управління ДПС по роботі з ВПП