Новости

Рентная плата: как отчитываться, если добыча углеводородного сырья осуществляется на различных участках недр?

20.10.2021 / 16:40

ВІДПОВІДЬ

Якщо видобуток вуглеводної сировини здійснюється на різних ділянках надр (родовищах) на підставі спеціальних дозволів на користування надрами, платник подає податковий розрахунок з рентної плати за нафту, природний газ і газовий конденсат, що видобуваються в Україні, окремо по кожній ділянці надр (родовищу), межі якої визначені в отриманому платником спеціальному дозволі на користування надрами для видобування вуглеводневої сировини.

ПРАВОВИЙ АНАЛІЗ

Згідно із п. 260.3 ст. 260 розділу Х «Рентна плата за нафту, природний газ і газовий конденсат, що видобуваються в Україні» ПКУ платник самостійно складає розрахунок податкових зобов’язань з рентної плати за нафту, природний газ і газовий конденсат, що видобуваються в Україні, у якому визначає та/або уточнює суму податкового зобов’язання з рентної плати, за формою, затвердженою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу.

Форма Податкового розрахунку з рентної плати за нафту, природний газ і газовий конденсат, що видобуваються в Україні затверджена наказом ДПА України від 24.12.2010 № 1012.

Разом з Податковим розрахунком подаються додатки (розрахунки), а саме:

- розрахунок податкового зобов’язання з рентної плати за нафту або газовий конденсат (додаток №1);

- розрахунок податкового зобов’язання з рентної плати за природний газ та/або нафтовий (попутний) газ (додаток № 2).

Відповідно до п. 260.5 ст. 260 ПКУ платник протягом 20 календарних днів після закінчення податкового (звітного) періоду подає податковий розрахунок органу державної податкової служби:

  • за місцезнаходженням ділянки надр, межі якої визначені в отриманому платником спеціальному дозволі на користування надрами для видобування (у тому числі під час геологічного вивчення) вуглеводневої сировини, у разі розміщення такої ділянки в межах території України;
  • за місцем перебування на обліку як платника податків і зборів у разі розміщення ділянки надр, межі якої визначено в отриманому платником спеціальному дозволі на користування надрами для видобування (у тому числі під час геологічного вивчення) вуглеводневої сировини, в межах континентального шельфу та/або виключної (морської) економічної зони України.

Платниками рентної плати є суб’єкти господарювання, які здійснюють видобуток (у тому числі під час геологічного вивчення) вуглеводневої сировини на підставі спеціальних дозволів на користування надрами, отриманих в установленому законодавством порядку (п. 256.1 ст. 256 ПКУ).

Враховуючи викладене, якщо видобуток вуглеводної сировини здійснюється на різних ділянках надр (родовищах) на підставі спеціальних дозволів на користування надрами, платник подає податковий розрахунок з рентної плати за нафту, природний газ і газовий конденсат, що видобуваються в Україні, окремо по кожній ділянці надр (родовищу), межі якої визначені в отриманому платником спеціальному дозволі на користування надрами для видобування вуглеводневої сировини.

За матеріалами Південного міжрегіонального управління ДПС по роботі з ВПП