Новости

Написание картин на заказ: являются ли такие услуги объектом налогообложения НДС?

22.10.2021 / 16:00

ВІДПОВІДЬ

Операції з постачання платником ПДВ послуг з написання картин на замовлення інших осіб – резидентів є об’єктом оподаткування ПДВ та підлягають оподаткуванню за основною ставкою – 20 %.

ПРАВОВИЙ АНАЛІЗ

Згідно із п. 210.2 ст. 210 ПКУ культурні цінності – вироби мистецтва, предмети колекціонування або антикваріату – товари, що належать до товарних позицій за кодами 9701 – 9706 згідно з УКТ ЗЕД.

До культурних цінностей (код 9701 згідно з УКТ ЗЕД), зокрема, віднесені картини, малюнки та пастелі, повністю виконані вручну, за винятком малюнків товарної позиції 4906 та інших готових виробів, розмальованих або декорованих вручну; колажі та аналогічні декоративні зображення: картини, малюнки та пастелі; інші.

Відповідно до п. 210.1 ст. 210 р. V ПКУ у випадках, визначених цією статтею, операції з постачання виробів мистецтва, предметів колекціонування або антикваріату підлягають оподаткуванню згідно з нормами цієї статті та не підлягають оподаткуванню в загальному порядку, встановленому цим розділом.

Тобто, оскільки порядок оподаткування операцій з постачання послуг з написання картин на замовлення інших осіб не визначений у ст. 210 р. V ПКУ, то вони підлягають оподаткуванню ПДВ у загальновстановленому порядку.

Згідно із пп. «б» п. 185.1 ст. 185 р. V ПКУ об’єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст. 186 цього Кодексу.

Місцем постачання послуг у сфері культури, мистецтва, освіти, науки, спорту, розваг або інших подібних послуг, включаючи послуги організаторів діяльності в зазначених сферах та послуги, що надаються для влаштування платних виставок, конференцій, навчальних семінарів та інших подібних заходів відповідно до пп. 186.2.3 п. 186.2 ст. 186 р. V ПКУ є місце фактичного надання таких послуг.

Таким чином, операції з постачання платником ПДВ послуг з написання картин на замовлення інших осіб – резидентів є об’єктом оподаткування ПДВ та підлягають оподаткуванню за основною ставкою.

За матеріалами Південного міжрегіонального управління ДПС по роботі з ВПП