Новости

Надлежащая налоговая осмотрительность: как налогоплательщикам не "вляпаться" при выборе контрагента?

01.11.2021 / 16:58

Для того аби уникнути блокування платники зобов’язані проявляти належну обачність при виборі контрагентів. Для оптимізації здійснення процедури фахівці YouControl доповнили модуль “Експрес Аналіз” функціоналом "Податкова обачність". Відтепер користувачі сервісу можуть оперативно провести податкову перевірку контрагента за допомогою даних з відкритих офіційних джерел та уникнути податкових ризиків.

Що таке належна податкова обачність?

Це поняття в українське законодавство введено минулого року в межах так званої "малої податкової реформи". Закон України № 466-IX вносить зміни до статті 112 ПКУ, які покладають на податковий орган обов’язок довести вину платника у виникненні податкового правопорушення через "недостатні вжиті ним заходи у зв'язку з неналежною обачністю у діяннях платників".

Це означає, що сумлінним платникам податків необхідно самостійно подбати про підготовку доказової бази, яка б підтверджувала прояв належної обачності при виборі контрагента. Таким чином, належна податкова обачність ‒ це єдина законна передумова отримання податкової вигоди, зокрема, відшкодування ПДВ.

Доступ к материалу ограничен и доступен подписчикам после авторизации
Подпишитесь на журнал и Вы получите доступ ко всем публикациям печатного издания