Новости

«Единщик» получает от банка проценты за пользование денежными средствами: включается ли их сумма в предпринимательский доход?

03.11.2021 / 10:19

Порядок формування доходу юридичними особами – платниками єдиного податку третьої групи, врегульовано нормами ПКУ.

Зокрема, для зазначеної категорії платників доходом є будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юридичної особи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій), матеріальній або нематеріальній формі, визначеній ст. 292 Податкового кодексу України.

Проценти, отримані від банку за користування коштами на рахунку (як депозитному, так і поточному) включаються до доходу юридичної особи – платника єдиного податку третьої групи.

Довідково: проценти – це дохід, який сплачується (нараховується) позичальником на користь кредитора як плата за використання залучених на визначений або невизначений строк коштів або майна. До процентів включається, зокрема, платіж за використання коштів, залучених у депозит.

За матеріалами ГУ ДПС у Сумській області