Новости

Итоги недели

05.11.2021 / 13:24

Огляд підготувала Вікторія АЛЕКСЄЄВА,
консультант з питань оподаткування


Бюро економічної безпеки: розпочалися конкурси на посади аналітиків та детективів

У Бюро економічної безпеки України розпочався перший масовий набір на посади фахівців, які невдовзі складатимуть професійний каркас відомства.

У Бюро чекатимуть претендентів на посади старших аналітиків, аналітиків, старших детективів, детективів, старших оперуповноважених, старших інспекторів, оперуповноважених та інспекторів. Загалом, під час цього етапу передбачається відібрати 76 осіб. Граничним терміном подання документів за цим конкурсом визначено 7 листопада.

Це перший конкурс на заміщення посад атестованих працівників. Усього ж для офіційного запуску роботи БЕБ необхідно набрати 210 працівників у центральний апарат відомства.

Юридичною підставою для оголошення конкурсу стали накази Директора бюро економічної безпеки України про створення Конкурсної комісії БЕБ з проведення конкурсного відбору на зайняття вакантних посад гласних штатних працівників, які мають спеціальні звання №14 від 28.10.2021 та про оголошення конкурсу на ці посади № 23-к від 28.10.2021.

Майже одночасно Кабмін затвердив Перелік  територіальних органів Бюро економічної безпеки.

Докладніше про це тут:

Держбюджет-2022 підтримано у першому читанні: які його основні пріоритети?

2 листопада Верховна Рада завершила процес розгляду проекту Держбюджету-2022 у першому читанні. Верховна Рада прийняла постанову щодо висновків та пропозицій до проекту закону про Державний бюджет України на 2022 рік. За відповідне рішення проголосували 273 народних депутати.

«Проект бюджету є цілком збалансованим і реальним до виконання, що було підтверджено МВФ у рамках роботи технічної місії та у стейтменті. У проекті бюджету передбачено достатньо коштів для фінансування всіх пріоритетних потреб держави в межах чинного податкового законодавства», - зазначив Міністр Фінансів України Сергій Марченко.

Основними пріоритетами Держбюджету-2022 є:

  • забезпечення якісного рівня медицини та освіти;
  • створення інклюзивного освітнього середовища та безбар’єрного простору;
  • підтримка ветеранів;
  • посилення обороноздатності й безпеки держави;
  • розвиток інфраструктури;
  • цифровізація.

Кабмін у двотижневий термін має передати до Верховної Ради проект Держбюджету-2022 до другого читання.

Докладніше про це тут:

Акцизний податок з роздрібної реалізації тютюнових виробів пропонується залишати у місцевих бюджетах: відповідний законопроект прийнято за основу

2 листопада у Верховній Раді прийнято за основу проект Закону «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо зарахування акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі тютюнових виробів».

Законопроект розроблено з метою забезпечення належних надходжень до бюджетів місцевого самоврядування акцизного податку з реалізації суб'єктами господарювання роздрібної торгівлі тютюнових виробів, тютюну та промислових замінників тютюну, рідин, що використовуються в електронних сигаретах.

Проектом пропонується внести зміни до статті 64 «Склад доходів загального фонду бюджетів сільських, селищних, міських територіальних громад» Бюджетного кодексу України, встановивши, що:

  • акцизний податок з роздрібної торгівлі тютюновими виробами щомісячно зараховується до загального фонду бюджетів місцевого самоврядування в автоматичному режимі пропорційно до частки, що розраховується як співвідношення вартості реалізованих суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі тютюнових виробів, тютюну, промислових замінників тютюну, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, на відповідній території за звітний місяць, в загальній вартості реалізованих суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі таких товарів в цілому по Україні;
  • частки для зарахування вказаного податку до бюджетів місцевого самоврядування визначаються центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, не пізніше 20 числа кожного місяця, що слідує за звітним і надаються центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів;
  • центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, не пізніше останнього дня місяця, що слідує за звітним, здійснює розподіл даного акцизного податку між бюджетами місцевого самоврядування.

Докладніше про це тут:

Уніфіковано методику нормативно-грошової оцінки земельних ділянок: як вона визначатиметься?

Уряд ухвалив історичну для земельної реформи постанову «Про затвердження методики нормативної грошової оцінки земельних ділянок». Про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко.

Він зазначив, що раніше одночасно існували три різні методики оцінки. Як наслідок, показники оцінки сусідніх ділянок могли дуже відрізнялися між собою. У громади була необхідність розробляти й затверджувати три різних види технічної документації. Аграрії, промисловці, органи місцевого самоврядування знають як багато економічних питань прив’язано до НГО земельних ділянок, адже без неї не можна ні сплатити плату за землю, ні продати майно, ні здати його в оренду. 

«Уряд уніфікував проведення такої оцінки, звівши все в одну методику. Тепер Рада відповідної територіальної громади зможе затвердити НГО відразу для всіх земельних ділянок усіх категорій та форм власності на всій території громади за зрозумілими й прозорими процедурами», – підкреслив Міністр.

Роман Лещенко пояснив, що відтепер нормативно-грошова оцінка визначається так:  площа земельної ділянки, що підлягає оцінці, множиться на чітко визначений норматив капіталізованого рентного доходу та п'ять коефіцієнтів, які залежать від розташування, призначення та якості земельного активу. Іншими словами: те, наскільки близько земельна ділянка розташована до великих міст чи курортно-рекреаційних об'єктів; чи є вплив радіаційного забруднення; яке її цільове призначення; які регіональні та зональні фактори її місце розташування, – це все впливатиме на кінцевий розмір НГО. 

«Ця постанова – важливий ключ для територіальних громад у повномасштабному проведенні НГО всіх земель, що розташовані на їх територіях. Відтепер оцінка буде одразу на всю територію громади, а не на окремі «клаптики». Результати оцінки одразу по всій громаді потраплятимуть до Державного земельного кадастру і кожний бажаючий зможе отримати витяг про оцінку своєї ділянки швидко та без зайвих бюрократичних процедур», – резюмував Роман Лещенко.

Докладніше про це тут:

Доступ к материалу ограничен и доступен подписчикам после авторизации
Подпишитесь на журнал и Вы получите доступ ко всем публикациям печатного издания