Новости

Утверждены требования к пломбам специального типа: кто их может применять самостоятельно?

08.11.2021 / 10:01

5 листопада у Мін’юсті  зареєстровано наказ  Мінфіну  від 29.10.2021 р. № 568 «Про затвердження Вимог до характеристик пломб спеціального типу, ведення їх обліку та зберігання».

Наказом затверджено типи пломб спеціального типу, вимоги до їх характеристик та технічних специфікацій, обліку із застосуванням відповідного реєстру та зберігання.

Пломби спеціального типу можуть застосовуватися:

  • підприємством, яке отримало авторизацію АЕО та має дозвіл на застосування спеціального спрощення «самостійне накладення пломб спеціального типу» згідно з Митним кодексом України;
  • підприємством, якому надано дозвіл на застосування спеціального транзитного спрощення «самостійне накладання пломб спеціального типу» згідно із Законом України «Про режим спільного транзиту та запровадження національної електронної транзитної системи».

Такі підприємства мають можливість самостійно накладати пломби спеціального типу без пред’явлення товарів митним органам, що сприятиме зменшенню часових та фінансових витрат на виконання митних формальностей.

Наявність у підприємства дозволу на застосування спеціального транзитного спрощення «самостійне накладання пломб спеціального типу» та/або дозволу на застосування спеціального спрощення «самостійне накладення пломб спеціального типу» є обов’язковою умовою для отримання спеціального спрощення «випуск за місцезнаходженням» та/або спеціального транзитного спрощення «уповноважений вантажовідправник».