Новости

Е-идентификация нерезидентов, предоставляющих е-услуги: ГНС разработала соответствующий Порядок и предлагает его для обсуждения

11.11.2021 / 15:32

ДПС на своєму вебпорталі оприлюднила проєкт наказу Мінфіну «Про затвердження Порядку електронної ідентифікації осіб-нерезидентів, які надають електронні послуги».

Цей наказ розроблено з метою забезпечення реалізації норм абзацу п’ятнадцятого пункту 2081.2 статті 2081 розділу V ПКУ, які внесено пунктом 17 Закону України від 03.06.2021 р. № 1525-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо скасування оподаткування доходів, отриманих нерезидентами у вигляді виплати за виробництво та/або розповсюдження реклами, та удосконалення порядку оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання нерезидентами електронних послуг фізичним особам».

Зокрема, проєктом наказу передбачається затвердити Порядок електронної ідентифікації осіб-нерезидентів, які надають електронні послуги, яким регламентуються процедури електронної ідентифікації особи-нерезидента, яка визначена підпунктом «д» підпункту 14.1.139 пункту 14.1 статті 14 розділу І Кодексу (далі – особа-нерезидент), та здійснюється вперше під час реєстрації такої особи-нерезидента як платника податку відповідно до пункту 2081.2 статті 2081 розділу V Кодексу з використанням доменного імені нерезидента та/або, за бажанням особи-нерезидента, з використанням інших дозволених технологій ідентифікації платника податків, визначених для цілей Кодексу.

Розробником проєкту наказу є Державна податкова служба України.

Зауваження та пропозиції до проєкту наказу приймаються протягом місяця з дня його оприлюднення на адресу розробника: 04655, Львівська площа, буд. 8, Державна податкова служба України, Департамент електронних сервісів, е-mail: t.dvorytska@tax.gov.ua.

Додаткові матеріали