Новости

Премия & средняя зарплата: какой алгоритм расчета?

18.11.2021 / 08:10
Премия & средняя зарплата: какой алгоритм расчета?

Тетяна САВЧУК, аудитор, керівник практики ТЦУ та аудиту ID Legal Group


Не встигла ще бухгалтерська спільнота оговтатись від змін до Порядку №100, внесені постановою КМУ від 09.12.2020 р. №1213, які стосувались проведення розрахунку середньої зарплати, як 04.09.2021 р. запрацювало чергове «удосконалення бухгалтерської праці» - зміни, внесені постановою КМУ від 01.09.2021 р. №917.

І якщо зміни 2020 року стосувалися перерозподілу лише премій, які виплачуються «за два місяці або більш  тривалий  період», то з 4 вересня це стосується і премій нарахованих за місяць:

“Суми нарахованої заробітної плати, крім премій (в тому числі за місяць) та інших заохочувальних виплат за підсумками роботи за певний період, враховуються у тому місяці, за який вони нараховані, та у розмірах, в яких вони нараховані, без виключення сум відрахування на податки, стягнення аліментів тощо, за винятком відрахувань із заробітної плати осіб, засуджених за вироком суду до виправних робіт.

Премії (в тому числі за місяць) та інші заохочувальні виплати за підсумками роботи за певний період під час обчислення середньої заробітної плати враховуються в заробіток періоду, який відповідає кількості місяців, за які вони нараховані, починаючи з місяця, в якому вони нараховані. Для цього до заробітку відповідних місяців розрахункового періоду додається частина, яка визначається діленням суми премії або іншої заохочувальної виплати за підсумками роботи за певний період на кількість відпрацьованих робочих днів періоду, за який вони нараховані, та множенням на кількість відпрацьованих робочих днів відповідного місяця, що припадає на розрахунковий період.”

Доступ к материалу ограничен и доступен подписчикам после авторизации
Подпишитесь на журнал и Вы получите доступ ко всем публикациям печатного издания