Новости

Налоговая социальная льгота: может ли она применяться во время выплаты аванса?

23.11.2021 / 10:46

Відповідно до п. 169.1 ст. 169 ПКУ платник податку на доходи фізичних осіб має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати (інших прирівняних до неї відповідно до законодавства виплат, компенсацій та винагород), якщо його розмір не перевищує суми, що дорівнює сумі розміру місячного прожиткового мінімуму для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помноженого на 1,4 та округленого до найближчих 10 гривень (у 2021 році цей розмір становить 3180 гривень).

Таким чином, податкова соціальна пільга застосовується до всієї заробітної плати за місяць, а не до її частини, тобто авансової виплати.

За матеріалами ГУ ДПС у Херсонській області,
Автономній Республіці Крим та м. Севастополі