Новости

Таможенное оформление товаров: с 29 ноября введен пилотный проект выполнения таможенных формальностей

30.11.2021 / 11:10

На виконання наказу Мінфіну від 17.08.2021 р.  № 470, яким внесені зміни до Порядку виконання митних формальностей при здійсненні митного оформлення товарів із застосуванням митної декларації на бланку єдиного адміністративного документа, що його затверджено наказом Мінфіну 30.05.2012 р. № 631, Держмитслужбою запроваджується робота центру митних компетенцій, що функціонує на базі Координаційно-моніторингової митниці.

Довідково: підрозділи митних компетенцій мають право приймати до виконання митні формальності, визначені за результати застосування автоматизованої системи управління ризиками за конкретною митною декларацією, поданою до будь-якого митного органу. Зазначена концепція здійснення митного контролю стала можливою після переходу Держмитслужби у формат єдиної юридичної особи.

Оскільки даний процес пов’язаний із необхідністю перегляду організаційних, практичних та технічних аспектів митного контролю та оформлення Державною митною службою видано наказ від 24.11.2021 р. № 936 щодо започаткування відповідного пілотного проєкту. Зазначений пілотний проєкт буде реалізовуватись в декілька етапів.

Відповідно до вимог пункту 4.7 Порядку виконання митних формальностей при здійсненні митного оформлення товарів із застосуванням митної декларації оприлюднюємо загальні відомості щодо відбору митних декларацій, що підлягатимуть моніторингу та виконанню центром митних компетенцій Координаційно-моніторингової митниці:

- митниця оформлення: Київська;

- товари: легкові транспортні засоби, бувші у використанні;

- селективність митних декларацій: 30 %;

- термін моніторингу: 1 місяць.

Держмитслужбою вживаються заходи щодо мінімізації проблемних питань, пов’язаних із запровадженням пілотного проєкту, разом з тим, звертаємося до учасників ЗЕД та декларантів з розумінням поставитись до можливих затримок у здійсненні митного оформлення у зоні діяльності Київської митниці під час реалізації пілотного проєкту.