Новости

Судебная практика: какие процедурные нарушения при назначении или проведении проверки являются основанием для отмены НУР?

07.12.2021 / 15:05

Процедурні порушення при призначенні або проведенні перевірки можуть бути підставами для визнання протиправними рішень, прийнятих за наслідками такої перевірки, лише у одному випадку — коли такі порушення вплинули або об'єктивно могли вплинути на правильність висновків контролюючого органу за результатами такої перевірки.

Джерело - правовий висновок Великої Палати Верховного Суду: 

«…Неправомірність дій контролюючого органу при призначенні і проведенні перевірки не може бути предметом окремого позову, але може бути підставами позову про визнання протиправними рішень, прийнятих за наслідками такої перевірки.

При цьому підставами для скасування таких рішень є не будь-які порушення, допущені під час призначення і проведення такої перевірки, а лише ті, що вплинули або об'єктивно могли вплинути на правильність висновків контролюючого органу за результатами такої перевірки та відповідно на обґрунтованість і законність прийнятого за результатами перевірки рішення.»

                                                                                       (Постанова від 08.09.2021р у справі № 816/228/17)

P.s. Більше про поточну судову практику читай тут.