Новости

Судебная практика: когда самозанятое лицо вправе не представлять налоговую отчетность о доходах, выплаченных физическому лицу-предпринимателю?

10.12.2021 / 15:00

Коли самозайнята особа лише виплачує дохід фізичній особі-підприємцю, але не має  обов`язку нараховувати, утримувати і сплачувати з цього доходу податок до бюджету та/або ЄСВ (п.177.8 ст.177 Податкового кодексу України)

Джерело - правовий висновок Верховного Суду (у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду):

«…самозайнята особа є податковим агентом у відношенні до фізичної особи-підприємця і відповідно, повинна подавати звіт за формою N 1-ДФ лише у випадку, коли самозайнята особа виплачує дохід фізичній особі-підприємцю, та нараховує, утримує і сплачує податок до бюджету з цього доходу.

…позивач не є податковим агентом по відношенню до ФОП ОСОБА_2, оскільки податковим агентом визнається особа, яка не лише виплачує дохід фізичній особі, але й нараховує, утримує та сплачує податок до бюджету від імені та за рахунок фізичної особи з доходів, що виплачуються такій особі та правомірно відповідно до пункту 177.8 статті 177 ПК України позивачем податок на доходи не утримувався, оскільки в даному випадку остання не виступає податковим агентом щодо таких осіб. Обов'язок щодо подання інформації про виплату доходу зазначеним фізичним особам-підприємцям за формою № 1-ДФ у позивача відсутній..» 

(Постанова від 28.09.2021р у справі № 809/4194/15)

 

P.s. Більше про поточну судову практику читай тут.