Новости

Судебная практика: одно или несколько РРО-нарушений (неоднократное невыполнение ежедневной печати фискального отчетного чека)?

23.12.2021 / 13:43

Одне. Не виконуючи щоденний друк фіскального звітного чеку впродовж кількох днів, суб'єкт господарювання вчиняє 1 порушення. Тому за таке порушення може бути застосовано лише 1 фінансову санкцію незалежно від кількості випадків невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку.

Джерело - правовий висновок Верховного Суду (у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду):

«…не виконуючи щоденний друк фіскального звітного чеку або не забезпечуючи подання до органів доходів і зборів звітності із застосування реєстратора розрахункових операцій суб'єкт господарювання вчиняє триваюче порушення.

У свою чергу, згідно зі статтею 61 Конституції України ніхто не може бути двічі притягнений до юридичної відповідальності одного виду за одне й те саме правопорушення.

За дії (бездіяльність), які у своїй сукупності складають єдине продовжуване чи триваюче правопорушення, можливо притягнути до відповідальності лише один раз.

Отже, за вчинення порушень, про які йдеться у пунктах 4, 5 статті 17 Закону N 265/95-ВР (прим. автора М.К. – Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадянського харчування та послуг" № 265/95-ВР від 06.07.1995р.), відповідний орган доходів і зборів може застосувати лише одну фінансову санкцію у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян незалежно від кількості випадків невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку ...»

(Постанова від 23.10.2021 р у справі №815/881/16)

 

P.s. Більше про поточну судову практику читай тут.