Новости

НДФЛ-2022: какие доходы освобождаются от налогообложения?

24.12.2021 / 09:39

22 грудня набирали чинності окремі норми Закону України від 30 .11. 2021 р. № 1914-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень» (далі – Закон № 1914), якими внесено зміни до ПКУ.

 Цими змінами  передбачено звільнення від оподаткування податком на доходи фізичних осіб та військовим збором (далі – ПДФО):

- доходу у вигляді соціальних послуг, які надаються згідно із Законом України «Про соціальні послуги» надавачами таких послуг,

- доходу, отриманого платником податку у вигляді підтримки, наданої Фондом Президента України з підтримки освіти, науки та спорту,

- доходу, отриманого платником ПДФО у вигляді часткової або повної компенсації відсоткових (процентних) ставок, яка виплачується в рамках бюджетної програми «Забезпечення функціонування Фонду розвитку підприємництва» та державної програми впровадження фінансово-кредитних механізмів забезпечення громадян житлом на умовах, визначених Кабінетом Міністрів України, а також суми коштів, отриманих платником податку на безповоротній основі від Фонду розвитку інновацій.

Цими змінами  також передбачено сплату ПДФО від продажу електричної енергії, виробленої з альтернативних джерел енергії генеруючими установками, до відповідного бюджету за місцезнаходженням установок.

За матеріалами Центрального МУ ДПС по роботі з ВПП