Новости

Непогашение налогового долга: какие последствия для физлиц?

28.12.2021 / 16:22

Наявність податкового боргу призводить до негативних наслідків не тільки для державної казни, а й для самого платника. Не всі платники податків усвідомлюють або хоча б знають про наслідки такої заборгованості. Податковою службою відносно боржників вживаються відповідні заходи, серед яких надсилання податкових вимог, опис майна у податкову заставу, реєстрація такої застави в державних реєстрах тощо.

Зокрема, одним із джерел погашення боргів перед державою громадян є особисте майно, що ставить під загрозу добробут власної сім’ї. Також, відповідно до ст.6 Закону України «Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України», до боржників-підприємців та посадових осіб підприємств вживаються заходи щодо тимчасових обмежень у праві виїзду за кордон.

Так, Законом встановлено, що громадянинові України може бути тимчасово відмовлено у виїзді за кордон, зокрема якщо він ухиляється від виконання зобов’язань, покладених на нього судовим рішенням або рішенням інших органів (посадових осіб), що підлягає примусовому виконанню в порядку, встановленому законом, до виконання зобов’язань. Примусове виконання рішень судів в Україні покладається на державну виконавчу службу.

За матеріалами ГУ ДПС у Полтавській області