Новости

З 17 декабря действует обновленная декларация по налогу на прибыль: кого касаются изменения?

29.12.2021 / 12:30

Наказом Мінфіну від 17.11.2021 № 601 внесено зміни до форми декларації з податку на прибуток. Оновлена форма діє з 17 грудня 2021 року.

Зміни стосуються підприємств, які мають подавати річну фінансову звітність разом з аудиторським звітом, яка підлягає оприлюдненню, у строк не пізніше 10 червня року, наступного за звітним.

Для таких підприємств, впроваджено у формі декларації відповідну графу для проставлення позначки щодо такого обов’язку. 

Так у полі «Наявність поданих до Податкової декларації з податку на прибуток підприємств додатків - форм фінансової звітності» з’явилася окрема графа «Відмітка про обов'язок платника відповідно до Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" оприлюднювати річну фінансову звітність та річну консолідовану фінансову звітність разом з аудиторським звітом».

Також у рядку 10 заголовної частини щодо особливих відміток з’явився окремий рядок для інвестора із значними інвестиціями та для цих же платників податку на прибуток додано два рядки в основному розділі декларації:

  • 03.1 Сума перевищення ціни, визначеної за принципом "витягнутої руки", над договірною (контрактною) вартістю реалізованих товарів (робіт, послуг) при здійсненні контрольованих операцій платником податку - інвестором із значними інвестиціями;
  • 03.2 Сума перевищення договірної (контрактної) вартості придбаних товарів (робіт, послуг) над ціною, визначеною за принципом "витягнутої руки", при здійсненні контрольованих операцій платником податку - інвестором із значними інвестиціями.

Відповідно змінився й зміст рядку 04. Тепер об'єкт оподаткування визнається за новою формулою: (рядок 02 + рядок 03 РІ + рядок 03.1 + рядок 03.2) (+, -).

Через появу нових рядків в основній частині декларації змінився й зміст додатку ВП. В нього також додані рядки 03.1 та 03.2 й викладено у новій редакції формулу рядку 04.

Наказ Міністерства фінансів України від 17.11.2021 № 601 було опубліковано в "Офіційному віснику" №96 - 17 грудня 2021 року. Відповідно він набрав чинності з цієї дати.

Відповідно до п. 46.6 ПКУ оновлені форми податкової звітності повинні застосовуватися для звітування за період, наступний за періодом їхнього офіційного опублікування. 

За матеріалами Східного МУ ДПС по роботі з ВПП