Новости

Нюанси скасування спецрежиму ПДВ

22.02.2016 / 16:00

Скасування спецрежиму відшкодування ПДВ буде сприятливим тільки для агрохолдингів, які одержать круглі суми при експорті зернових і технічних культур, вважає доктор економічних наук Світлана Левицька

«Експерти підрахували: 23 млдр.  грн., які відійдуть від первинних виробників, цього року перейдуть до зернотрейдерів. Економіка у світі може бути успішною, коли на стадії експорту можна заробити більше, ніж на виробництві?», — відзначила вона.

З її слів, у більшості країн моніторинг економічного стану первинних виробників і створення умов для рентабельності аграрного виробництва — основна функція галузевого міністерства. Разом з моніторингом внутрішнього й зовнішнього ринків це й підстава для відповідної аграрної політики із системою економічною підтримкою підприємств різних розмірів і спеціалізації.

«На жаль, в Україні навіть мова не йде про такий моніторинг. Без цього державні преференції, як і раніше, будуть одержувати агрохолдинги. На відміну від досвіду європейських країн, де фінансову підтримку мають малі й середні фермерські господарства», — зрезюмувала Світлана Левицька.

«Горячие линии»

Дата: 3 мая, четверг
Время проведения: с 14:00 до 16:00
Контактный номер: (044) 501-06-42