Новости

Інвестиційні очікування

15.03.2016 / 17:30

У Мінекономрозвитку сподіваються, що економічна ситуація в Україні поточного року може поліпшуватися за допомогою внутрішніх грошей та іноземних інвестицій.


Про це сьогодні під час прес-конференції у столиці повідомила заступник міністра економічного розвитку Юлія Клименко.

Водночас, зі слів чиновниці, відомство може погіршити існуючий прогноз зростання ВВП України на поточний рік через падіння світових цін на сировинну продукцію та зменшення надходжень до держбюджету з огляду на складну ситуацію з транзитом, ембарго, торговельною війною з боку РФ.

«Ми не переглядали показники інфляції цього року. Ми бачимо дефляцію з початку року. Ми також поки що не переглядали прогнози економічного зростання, хоча припускаємо, що, можливо, — 1% на перший квартал (2016 року)», — зауважила заступник міністра.

«Що стосується обсягів інвестицій, які приходять разом із Doing Business. Ми бачили різні оцінки, у середньому 10 пунктів дають близько 600 млн. дол. інвестицій. Це приблизні показники, усе залежить від країни, а в нас специфічна ситуація, коли є агресія у східній Україні. Інвестори дивляться на безпеку своїх інвестицій, а не тільки на деякі економічні , у тому числі макроекономічні показники», — повідомила Юлія Клименко.

Чиновниця зауважила, що спостерігається реалізація невеликих інвестиційних програм, а також висловила сподівання, що за допомогою внутрішніх грошей і, можливо, іноземних інвестицій нинішнього року ситуація поліпшуватиметься. У 2016 році у міністерстві очікують близько п’яти мільярдів доларів інвестицій.

Прогноз інфляції на поточний рік, зі слів Юлії Клименко, відомство зберігає на рівні 12%.