Новости

Вишам — більшу автономію

16.03.2016 / 11:00

Представники Міністерства фінансів України, Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти, вищих навчальних закладів та аналітичного центру CEDOS обговорили чинну модель розподілу державних коштів у вищій освіті, її перспективи та недоліки


Зокрема, заступник Міністра фінансів Роман Качур прокоментував пропозиції щодо нового механізму фінансування вищої освіти в Україні. На його думку, неефективний розподіл державного фінансування спонукає до відходу від існуючої філософії утримання навчальних бюджетних установ.

«Постає гостра необхідність більшої автономії вищого навчального закладу — він має вільно розпоряджатися власними коштами, і, таким чином, бути більш конкурентним на ринку», — зазначив заступник Міністра фінансів України.

З його слів, невідповідність потреб ринку та структури випускників вузів за спеціальностями, а також, подекуди, невідповідність рівня наданих знань вимогам роботодавців, роблять систему вищої освіти в Україні малоконкурентною.

«Заклади повинні відповідати вимогам суспільства. Це складне завдання, але підтвердженням відповідності вимог може стати співфінансування з приватним сектором: компаніями, яким потрібні наукові розробки задля більшої конкурентноспроможності, або висококваліфіковані працівники, що зможуть забезпечити існування у конкурентному світі і не тільки в межах України», — зрезюмував Роман Качур.

На сферу вищої освіти в бюджеті 2016 року передбачено 17,5 млдр.  грн., ще 5 млдр.  грн. передбачено на сферу науки.


Сергій СОБУЦЬКИЙ