У єдності наша сила

17.03.2016 / 09:40

Верховна Рада ратифікувала угоду між Україною та Аргентиною щодо протидії митним правопорушенням.


16 березня депутати Верховної Ради України підтримали законопроект про ратифікацію Угоди між Україною та Аргентинською Республікою про взаємну адміністративну допомогу з питань запобігання, розслідування та припинення митних правопорушень, зареєстрований за №1-1/102.

«Угодою з Аргентиною передбачено, що митні відомства двох держав зобов’язуються надавати взаємну адміністративну допомогу з метою забезпечення справляння митних платежів та дотримання митного законодавства. Ухвалення цього закону створить правові підстави для здійснення сторонами обміну інформацією з митних питань», — зазначив під час доповіді у Парламенті Голова ДФС Роман Насіров.

Проект зазначеної Угоди було розроблено українською стороною. Вона започатковує ефективний договірно-правовий механізм для організації безпосередньої взаємодії між митними органами України та Аргентини. Законопроект щодо ратифікації цієї Угоди був розроблений ДФС з метою виконання внутрішньодержавних процедур, необхідних для набрання чинності відповідною угоди.

За словами Романа Насірова, в Україні вже створені умови для виконання такої угоди. Так, набрали чинності аналогічні двосторонні угоди з державами-сусідами України, з державами — членами Європейського Союзу та іншими державами. На сьогодні підписано більше 45 таких угод про взаємодопомогу в митних справах.