Новости

Валютна лібералізація

17.03.2016 / 12:00

Національний банк України має намір проводити валютну лібералізацію поетапно, в певному порядку і в залежності від виконання певних умов без прив’язки до конкретних термінів. Про це повідомляється на сторінці НБУ у соцмережі Facebook з посиланням на підсумки зустрічі керівництва НБУ з експертами робочої групи щодо лібералізації валютного регулювання

НБУ нагадав, що робоча група за участю експертів створена в серпні 2015 року для розробки концепції масштабної лібералізації. Учасники групи провели аналіз нормативної бази та працюють над цільовою моделлю валютного регулювання на основі досвіду інших країн.

Також повідомляється, що робоча група продовжить працювати над концепцією лібералізації валютного регулювання, і наступним кроком стане побудова дорожньої карти для втілення цільової моделі і розробка принципово нової нормативної бази. Всі результати робочої групи будуть проходити публічне обговорення.

Національний банк в 2016 році планує поступову скасування введених в 2014-2015 роках валютних обмежень у відповідності з темпами реалізації попередніх умов, передбачених у «дорожній карті», погодженої з Міжнародним валютним фондом.

З 5 березня регулятор підвищив ліміт видачі гривневої готівки через касу та банкомати до 500 тис.  грн. у гривні і до еквіваленту 50 тис.  грн. у валюті на одного клієнта на добу, а також ліміт купівлі готівкової валюти фізособами до еквівалента 6 тис.  грн. на день.

При цьому НБУ на три місяці продовжив основні валютні обмеження для бізнесу, включаючи обов’язковий продаж 75% валютної виручки і 90-денний контроль розрахунків за зовнішньоекономічними контрактами, а також заборону дострокового погашення кредитів резидентами нерезидентам, заборону повернення інвестицій та перерахування дивідендів іноземним інвесторам, зобов’язання банків погоджувати з НБУ заявки на покупку валюти більше еквівалента 50 тис.  дол. США.