Новости

Льонові банкноти

28.03.2016 / 16:40

Українські фахівці збираються знизити витрати на виготовлення гривні.

На Малинській фабриці банкнотного паперу, що на Житомирщині, виготовили першу партію паперу із частковим вмістом українського льону, який використовуватиметься для виготовлення банкнот гривні. Волокна льону набагато міцніші, ніж волокна бавовни. Тож нові «льонові» гроші будуть міцнішими. Американські долари, до речі, також виготовляють з бавовни та льону: 75% до 25%.

Під час прес-брифінгу, що відбувся на фабриці, заступник Голови Національного банку України Яків Смолій презентував журналістам зразки дослідної партії такого паперу.

Зі слів Якова Смолія, вартість вітчизняної лляної сировини помітно нижча від імпортованого бавовняного волокна, яке є дефіцитним товаром. Використовуючи льон, можна знизити витрати, пов’язані із забезпеченням економіки країни необхідною кількістю банкнот гривні, підтримати національного товаровиробника цієї сільськогосподарської культури та створити додаткові робочі місця.

«Нові якості банкнотного паперу, — наголосив заступник Голови Нацбанку Яків Смолій, — дадуть змогу зміцнити та захистити нашу національну валюту, яка цього року святкуватиме своє 20-річчя, та стануть гідним і вагомим етапом у її історичному розвитку».