Новости

Бізнес-форум Україна-Нідерланди

30.03.2016 / 17:00

Сьогодні, 30 березня, Міністр фінансів Наталія Яресько разом з Міністром зовнішньої торгівлі та співробітництва Нідерландів Ліліане Плумен спільною сесією запитань та відповідей відкрили Українсько-Нідерландський бізнес-форум.


Бізнес-форум за участю урядових та бізнес кіл обох країн, розпочав свою роботу у Нідерландському  місті Нутдорп. Головною метою форуму є представлення торгівельних та інвестиційних можливостей, що пропонує український ринок сьогодні, в результаті проведених реформ.
До складу української делегації увійшли міністр аграрної політики та продовольства Олексій Павленко, заступник голови Адміністрації президента Дмитро Шимків, перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Юлія Ковалів, заступник міністра економрозвитку — торговий представник України Наталія Микольська, заступник міністра інфраструктури Юрій Васьков.

Із голландського боку форум представляють міністр з питань зовнішньої торгівлі та розвитку співпраці Ліліан Плумен, директор департаменту агроекономіки Міністерства економіки Ганс Гоогевеєн, член правління Команди енергоринку та інновацій Міністерства економіки Meрей Вагенаар. Понад 300 представників бізнесу та уряду України та Нідерландів обговорять питання двосторонньої співпраці у сфері енергоефективності, транспорту та інфраструктури, IT та інжинірингу, а також в агропромисловому секторі.

Форум проходить напередодні референдуму у Нідерландах щодо Угоди про асоціацію Україна-ЄС, запланованого на 6 квітня, тому його порядок денний також містить питання перспектив і можливостей для інвестицій в Україну.
Нідерланди є найбільшим прямим іноземним інвестором в Україні. Більш ніж 350 голландських компаній працюють, інвестують та продають товари в Україні, цим створюють робочі місця та сприяють розвитку української економіки.

Зі слів Міністра фінансів, голландські та українські бізнеси вже тісно пов’язані між собою і цей Форум сприятиме подальшому посиленню економічних та торгівельних відносин між Україною та Нідерландами.«Сьогодні під час Форуму ми обговорили з голландськими інвесторами потенційні можливості для них в Україні, зокрема в сферах ІТ, сільського господарства, енергоефективності та інфраструктури і Україна зі свого боку рішуче налаштована сприяти подальшому посиленню та збільшенню об’єму торгівлі та інвестицій між нашими країнами», — зазначила Наталія Яресько.

Міністр зовнішньої торгівлі і співробітництва Нідерландів Ліліане Плумен відзначила важливість співробітництва між країнами та засвідчила бажання Нідерландів і надалі нарощувати інвестиції та підтримувати реформи. «Компанії з Нідерландів вже належать до найбільших інвесторів в економіку України. Їх бажання нарощувати інвестиції в нові виробництва та потужності в Україні є дуже позитивним фактом. Саме тому Нідерланди продовжують надавати підтримку реалізації програми реформ. Ми вітаємо всі ініціативи, спрямовані на стабілізацію ситуації та підтримку економічного зростання», — зазначила Ліліане Плумен.