Новости

З 1 квітня поточного року підвищились відпускні ціни на алкоголь

01.04.2016 / 16:40

Щоб таке нововведення громадяни не сприйняли за першоквітневий жарт або не відреагували біля полиць магазинів істеричним сміхом,  ДП «Укрспирт» заздалегідь попередив про свої наміри впровадити нову ціну на спирт етиловий. «Такий вимушений крок продиктований  подорожчанням майже на 30%,  зерна, а воно становить 60% питомої ваги собівартості спирту. На 16%. Збільшилися  й витрати на електроенергію — усі ці та інші показники  й склали нову  розрахункову ціну.» — коментує прес-служба ДП «Укрспирт» .

«Розраховуючи вартість, ми  однаковою мірою виходили як з інтересів ДП, так і клієнтів. Загалом, я вважаю, що має бути єдина формула, за якою необхідно розраховувати вартість спирту. Її розробка — завдання спільне для ДП «Укрспирт» та операторів алкогольного ринку країни», — коментує заступник директора ДП «Укрспирт» Сергій Блескун. 

Починаючи з  квітня цього року ціна за декалітр спирту сорту «Люкс» становитиме 285 грн. з урахуванням ПДВ (+ 18,75% до дійсної ціни).

Нагадаємо, у грудні 2015 року Верховна Рада проголосувала за зміни до Податкового Кодексу, зокрема, за підвищення ставки акцизного збору на спирт і міцні алкогольні напої на 50%. З 1 березня акцизний збір на міцні спиртні напої підвищився на 50%, до 105,8 грн/літр 100% спирту. Вдвічі зріс  й акцизний збір на пиво, кріплене вино й ігристе вино — до 2,48 грн/літр, 7,16 грн/літр  та 10,4 грн/літр відповідно.