Новости

Нові можливості

13.04.2016 / 15:30

Портал використання публічних коштів Є-Дата стає зручнішим у роботі завдяки інтерфейсу АРІ (дозволяє розробникам використовувати готові блоки для побудови програм і написання додатків, у тому числі мобільних). Про це під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі повідомив Юрій Філатов, IT-архітектор порталу «Є-Дата»

«Об’єм даних наразі становить близько 13 млн. транзакцій. І ми розуміємо, що доступ до такого об’єму даних і його обробка достатньо складна через веб-інтерфейс», — повідомив Юрій Філатов. Саме тому запроваджено доступ до порталу через технічний інтерфейс API.

Відмінність порталу від будь-яких інших ресурсів в тому, що він наповнюється незалежно від бажання тієї чи іншої державної структури оприлюднювати ці дані,  зазначив Юрій Філатов. Оновлення інформації на порталі відбувається щодня. Загалом, там міститься інформація двох типів. Це транзакції казначейства, а також договори та звіти суб’єктів розпорядника державних коштів.

«Маємо велику базу по договорах, яка вже перевалила за мільйон, до них теж є доступ, але поки що без API», — повідомив Юрій Філатов.

При цьому показовим є обсяг запитів по транзакції. IT-архітектор порталу розповів, що минулого тижня в один з днів було зафіксовано 3,8 млн. звернень щодо отримання транзакцій через систему API.

Портал Є-Дата розроблений на виконання Закону України «Про відкритість користування публічними коштами» й має містити інформацію про всі транзакції, які здійснюють розпорядник бюджетних коштів.