Новости

Закарпаття: як міцніють ділові контакти

18.04.2016 / 13:50

Нещодавно у сесійній залі Закарпатської обласної ради відбулося засідання Міжнародного трейд-клубу. У заході взяли участь керівництво краю, представники бізнесу та посольств іноземних держав: Австралії, Австрії, Бельгії, Німеччини, Литви, Польщі, Румунії, Словаччини.


Зі слів віце-президента Правління Міжнародного трейд-клубу, першого секретаря Посольства Республіки Польща в Україні Гавін Малгожати, громадська організація Міжнародний трейд-клуб була створена у грудні 1992 року і наразі об’єднує керівників та працівників відділів з торговельно-економічних питань майже 60 посольств іноземних держав і міжнародних організацій, акредитованих в Україні.

Основна мета діяльності трейд-клубу — інформування іноземних дипломатів про економічний, експортний, науково-технічний потенціал України та окремих регіонів. Члени клубу надають українським центральним та місцевим органам державного управління підтримку в залученні інвестицій, встановленні ділових контактів між вітчизняними та іноземними підприємцями.

В Ужгороді члени клубу ознайомилися з економічними можливостями регіону та провели ділові зустрічі з підприємцями краю.

Державну фіскальну службу під час заходу представляли Степан Кіяк — заступник начальника Головного управління ДФС у Закарпатській області, Ігор Олійник — заступник начальника управління адміністрування митних платежів Закарпатської митниці ДФС та Микола Ясевич — заступник начальника юридичного відділу Закарпатської митниці ДФС.

Зі слів Миколи Ясевича, наразі в України є хороша можливість залучити додаткові інвестиції.

— У вересні 2014 року Верховна Рада та Європарламент одночасно ратифікували Угоду про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Угода набула чинності з 1 січня 2016 року і з цього моменту імпортні мита, що сплачувались під час торгівлі між Україною та ЄС, поступово почали знижуватися, — зазначив під час свого виступу Микола Ясевич.

Із січня по березень 2016 року закарпатські імпортери під час ввезення товарів в Україну на умовах Угоди отримали майже 17 млн. грн. пільг зі сплати ввізного мита, які до 1 січня 2016 року мали бути реально сплачені та перераховані до держбюджету під час митного оформлення.

Пільговими умовами отримання преференцій імпортери можуть скористатися у разі імпорту товару безпосередньо з країн Євросоюзу та за наявності одного з документів, що підтверджують походження товару з країн — членів ЄС. Такими документами згідно з Угодою визначено сертифікат з перевезення товару EUR.1, що видається митними органами країн — членів Євросоюзу або декларація інвойс, яка є письмовою заявою експортера про преференційне походження товару.

Як і в Євросоюзі, з цього року видачею сертифікатів з перевезення товару EUR.1 на українські товари займаються митні органи. У Закарпатській області визначено 5 місць де такі сертифікати видаються.

Зокрема, протягом першого кварталу 2016 року сертифікатів EUR.1 Закарпатською митницею видано 386 до 19 країн ЄС. Найбільша кількість товарів була направлена до Угорщини, Румунії, Італії, Німеччини, Чехії, Австрії та Великої Британії. Серед товарів, що найчастіше заявляють експортери, переважають швейні вироби, виготовлені з давальницької сировини, продовольчі консервовані товари, вироби та матеріали з деревини.


Відділ організації роботи ГУ ДФС у Закарпатській області