Новости

Довідка не є підставою для оплати тимчасової непрацездатності

20.05.2016 / 12:10

За інформацією Мінохорони здоров’я України питання щодо виготовлення бланків листків непрацездатності та забезпечення ними закладів охорони здоров’я вирішується.

Так, 30.03.2016 р. розпочато процедуру тендерних закупівель бланків листків тимчасової непрацездатності на 2016 рік. 29.04.2016 р. відбулося розкриття пропозицій учасників торгів. Після завершення тендерної процедури та виготовлення бланків вони направлятимуться в регіони відповідно до поданих заявок.

Лікувально-профілактичним закладам, у яких повністю використані бланки листків непрацездатності, на період до їх виготовлення рекомендовано перейти на видачу хворим довідок, що засвідчують тимчасову непрацездатність у зв’язку хворобою.

Проте відповідно до частини першої ст. 31 Закону України від 23.09.99 р. № 1105-XIV «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності, а в разі роботи за сумісництвом — копія листка непрацездатності, засвідчена підписом керівника і печаткою за основним місцем роботи.

Отже, такі довідки не можуть бути підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах та підлягають заміні на листки непрацездатності.