НДФЛ

Продаж транспортного засобу

30.01.2017 / 14:55

Платником податків у 2016 р. здійснено продаж вантажного автомобіля фізичній особі безпосередньо у сервісному центрі МВС без нотаріального посвідчення договору. Чи необхідно у такому випадку подавати декларацію?

Реєстрація транспортних засобів здійснюється, зокрема, на підставі укладених та оформлених безпосередньо в сервісних центрах МВС у присутності адміністраторів таких органів договорів купівлі-продажу (міни, поставки), дарування транспортних засобів, а також інших договорів, на підставі яких здійснюється набуття права власності на транспортний засіб, без нотаріального посвідчення таких договорів у порядку, визначеному постановою № 1388.

Згідно з п. 173.1 ст. 173 Податкового кодексу дохід платника податку від продажу (обміну) об’єкта рухомого майна протягом звітного податкового року оподатковується за ставкою, визначеною п. 167.2 ст. 167 Кодексу, тобто 5 % розміру отриманого доходу.

Водночас п. 173.6 ст. 173 Кодексу встановлено, що дохід від операцій з продажу (обміну) об’єктів рухомого майна, що здійснюються фізичними особами — нерезидентами, оподатковується згідно з цією статтею у порядку, встановленому для резидентів, за ставкою, визначеною п. 167.1 ст. 167 Кодексу (у 2016 р. — 18 %).

Дохід від продажу (обміну) об’єкта рухомого майна (крім легкових автомобілів, мотоциклів, мопедів) визначається виходячи з ціни, зазначеної у договорі купівлі-продажу (міни), але не нижче оціночної вартості цього об’єкта, визначеної згідно з законом.

Пунктом 161 підрозділу 10 розділу XX Перехідних положень Податкового кодексу встановлено військовий збір (1,5 %), об’єктом оподаткування яким є доходи, визначені ст. 163 цього Кодексу. Від оподаткування збором звільняються доходи, що згідно з розділом IV Кодексу не включаються до загального оподатковуваного доходу фізичних осіб (не підлягають оподаткуванню, оподатковуються за нульовою ставкою), крім доходів, зазначених у підпунктах 165.1.2, 165.1.18, 165.1.25, 165.1.52 п. 165.1 ст. 165 Кодексу.

Платник податку, що отримує доходи від особи, яка не є податковим агентом, та іноземні доходи, зобов’язаний включити суму таких доходів до загального річного оподатковуваного доходу та подати податкову декларацію за наслідками звітного податкового року, а також сплатити податок з таких доходів. При цьому особа звільняється від обов’язку щодо подачі декларації з операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів за якими був сплачений податок відповідно до розділу IV Кодексу (пп. 168.2.1 п. 168.2 ст. 168 Податкового кодексу).

Оскільки продаж транспортного засобу здійснено без нотаріального посвідчення, то незалежно від того, сплачено чи не сплачено платником податків відповідний податок (збір), такий платник податків зобов’язаний за результатами 2016 р. подати податкову декларацію.

«Горячие линии»

Дата: 26 октября, четверг
Время проведения: с 14:00 до 16:00
Контактный номер: (044) 501-06-42