НДФЛ

Відображення доходів у формі № 1ДФ

05.02.2018 / 12:40

Як визначається база оподаткування ПДФО вартості путівки, яка перевищує дозволену суму, за якою ознакою відображається у формі № 1ДФ? Куди підрозділ юридичної особи має сплачувати ПДФО, нарахований працівникам такого підрозділу? Які терміни подання форми № 1ДФ та порядок відображення відомостей в ній, читайте далі.

Якщо вартість путівки вища

Законом № 2245 внесено зміни до двох статей розділу IV Податкового кодексу, які набрали чинності з 01.01.2018 р., щодо оподаткування доходів фізичних осіб.

Так, пп. 165.1.35 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу доповнено абзацом другим, відповідно до якого не підлягає оподаткуванню вартість путівок на відпочинок, оздоровлення та лікування, у тому числі на реабілітацію інвалідів, на території України платника податку та/або членів його сім’ї першого ступеня споріднення, які надаються його роботодавцем — платником податку на прибуток підприємств безоплатно або із знижкою (у розмірі такої знижки) один раз на календарний рік, за умови, що вартість путівки (розмір знижки) не перевищує п’яти розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня податкового (звітного) року.

Тобто якщо підприємство надає путівку своєму працівнику вартістю не більше 18 615 грн, то вартість такої путівки не оподатковується.

У разі якщо вартість путівки перевищує 18 615 грн (наприклад, путівка вартістю 20 000 грн), то оподаткуванню підлягає вся сума. При цьому з метою визначення бази оподаткування ПДФО сума путівки збільшується на натуральний коефіцієнт відповідно до п. 164.5 ст. 164 Податкового кодексу, оскільки працівник в цьому випадку отримує дохід в негрошовій формі.

У формі № 1ДФ вартість путівки (незалежно від того, чи оподатковується її вартість), відображається за ознакою «156».

Водночас звертаємо увагу, що зазначена норма стосується саме доходу, який надається у вигляді путівки. Якщо підприємство проводитиме компенсацію вартості путівки, то сума такої компенсації підлягає оподаткуванню на загальних підставах. У формі № 1ДФ сума компенсації за путівку працівника відображається за ознакою доходу «126».

Крім того, змінами до п. 172.3 ст. 172 Податкового кодексу уточнено порядок оподаткування доходів від продажу об’єктів нерухомого майна. Зазначено, що дохід від продажу об’єкта нерухомості визначається виходячи з ціни, зазначеної в договорі купівлі-продажу, але не нижче оціночної вартості такого об’єкта, розрахованої органом, уповноваженим здійснювати таку оцінку відповідно до закону, та зареєстрованої в єдиній базі даних звітів про оцінку. Тобто під час посвідчення правочинів, для яких законодавством України передбачено отримання нотаріусом звіту про оцінку, нотаріус перевіряє реєстрацію такого звіту в єдиній базі даних звітів про оцінку та наявність присвоєного йому унікального номера. Звіт про оцінку, не зареєстрований у єдиній базі даних звітів про оцінку, без присвоєного унікального номера відповідно до вимог цієї статті є недійсним.

Доступ к материалу ограничен и доступен подписчикам после авторизации
Подпишитесь на журнал и Вы получите доступ ко всем публикациям печатного издания

«Горячие линии»

Дата: 22 февраля, четверг
Время проведения: с 14:00 до 16:00
Контактный номер: (044) 501-06-42