Статьи

Акценти номера

19.10.2018 / 18:10

 Наразі тема дотримання норм трудового права актуальна як ніколи. Вже два тижні поспіль увага усіх роботодавців прикута до ініційованої урядом кампанії перевірок бізнесу на предмет заробітної плати «в конвертах» та нелегально працевлаштованих робітників. «Вісник» не залишається осторонь цього процесу. Зокрема, у цьому номері йдеться про робочий час як об’єкт пильної уваги контролюючих органів (с. 24). З’ясуємо його види, режими та процедуру обліку. Впевнені, що дотримання описаних умов роботи і відпочинку має убезпечити роботодавців від штрафів.

 Офіс великих платників податків також долучився до цієї кампанії. Про те, як він здійснює трудові перевірки, що їм передує та які їхні попередні результати, розповість Кирило Коренюк, очільник Офісу (с. 8).

► «Вісник» традиційно висвітлює сучасні тенденції практики податкових перевірок. Цього разу зробимо огляд порушень, яких припускаються роботодавці та громадяни під час нарахування, виплати й отримання доходів. Порушення були виявлені під час нещодавніх перевірок органами ДФС, ПФУ та ФСС (с. 34).

 Пропонуємо черговий тематичний огляд. Підсумуємо літні та осінні ЄСВ-роз’яснення ДФС щодо бази нарахування, звітності, «незалежників», ФОП, фермерів та відповідальності (с. 31).

 Так уже повелося, що у разі коли договором передбачено лише право на користування онлайн-сервісом без фактичного постачання програмної продукції, підстави для застосування ПДВ-пільги відсутні (с. 16). Проте, на думку експерта (с. 18), через таке розуміння законодавства деякі постачальники програмної продукції побоюються користуватися цілком правомірною пільгою.

 ДФС дійшла висновку, що під час продажу аграрної розписки як забезпечення розрахунку за раніше придбаний у постачальника товар платник не визначає податкові зобов’язання з ПДВ, на дату отримання аграрної розписки не має підстав для формування податкового кредиту, і відповідно у нього відсутні підстави для визнання податкових зобов’язань з ПДВ за встановленими п. 198.5 ПКУ правилами (с. 19). Таке рішення повністю ґрунтується на нормах ПКУ і зрештою приводить до гармонізації оподаткування операцій з аграрними розписками (с. 22).

► Ще донедавна вважалося, що якщо витрати на придбання товарів у певної категорії нерезидентів підтверджуються за принципом «витягнутої руки», то платник має право не коригувати 30-відсотковою різницею фінансовий результат до оподаткування лише за підсумками звітного року. Тому за підсумками I кварталу, півріччя і трьох кварталів таку різницю потрібно застосовувати за будь-яких обставин. Втім, нові ІПК стоять на тих позиціях, що подібне коригування за операціями з нерезидентами потрібно здійснювати за підсумками року (с. 12).