Статьи

Акценти номера

02.11.2018 / 17:15

«Вісник» звітує про Національний агрофорум, який був проведений у Києві 26 жовтня 2018 року (с. 9). Сподіваємося, що чисельні представники агробізнесу отримали вичерпну інформацію щодо трансфертного ціноутворення у цій галузі, цьогорічних особливостях сплати податку на прибуток та ПДВ, застосування сільгоспвиробниками спрощеної системи оподаткування та запобігання земельному рейдерству.

Судячи з усього, з 01.12.2018 р. усі податкові накладні та розрахунки коригування складатимуться за оновленою формою. Тому у цьому номері наш попередній аналіз внесених змін. Незабаром на сторінках журналу — офіційні роз’яснення на цю тему.

ДФС не погоджується з позицією про те, що справляння земельного податку за лісові землі можливе лише з 01.01.2020 р. Вона не виключає, що вже у наступному році може виникнути необхідність сплати цього податку.

Мінфін підтвердив, що у разі нарахування роялті на користь ІСІ у платника податку на прибуток немає приводу для коригування фінрезультату до оподаткування. Експерти погоджуються з цією позицією.

ДФС стверджує, що у разі якщо внаслідок розірвання договору дарування дарунок повернуто дарувальнику, у нього виникає об’єкт оподаткування ПДФО та ВЗ. Втім, такий погляд потребує коментування.

Вибуття об’єктів основних засобів — одне з найпоширеніших на підприємстві явищ. Тому на практичних прикладах розглянемо, як такі операції відображаються в обліку та як вони впливають на оподаткування. Поговоримо про продаж ОЗ, їх безоплатну передачу, бартер, ліквідацію та випадки нестачі ОЗ.