Статьи

Законодавство

12.11.2018 / 14:40
Законодавство

Проведення електронної ідентифікації

З 07.11.2018 р. набрав чинності Закон України «Про електронні довірчі послуги». Закон визначає правові та організаційні засади надання електронних довірчих послуг, у тому числі транскордонних, права та обов’язки суб’єктів правових відносин у цій сфері, порядок здійснення державного нагляду (контролю) за дотриманням вимог законодавства у сфері електронних довірчих послуг, а також правові та організаційні засади здійснення електронної ідентифікації.

Видані раніше електронний цифровий підпис та посилений сертифікат відкритого ключа дозволено використовувати до закінчення строку дії посиленого сертифіката відкритого ключа, але не пізніше наступних двох років.

/Закон України від 05.10.2017 р. № 2155-VIII/

Оновлено план-графік перевірок

02.11.2018 р. оприлюднено оновлений план-графік планових перевірок ДФС України на 2018 р.

Зміни внесено до розділу ІІІ плану-графіка «Документальні планові перевірки платників податків — фізичних осіб».

Розділ І «Документальні планові перевірки платників податків — юридичних осіб», розділ ІІ «Документальні планові перевірки фінансових установ, постійних представництв та представництв нерезидентів» та розділ ІV «Документальні планові перевірки платників податків — юридичних осіб з питань правильності обчислення, повноти і своєчасності сплати податку на доходи фізичних осіб, військового збору та єдиного внеску на загально­обов’язкове державне соціальне страхування» залишено без змін.

Дистанційне відкриття банківських рахунків

З 05.11.2018 р. Нацбанк надав фізичним особам можливість отримувати дистанційно не лише адміністративні, а й банківські послуги (наприклад, відкриття рахунку). З цією метою впроваджується механізм віддаленої ідентифікації клієнтів банків через Систему BankID НБУ.

Цей механізм передбачає, що вперше ідентифікація фізичної особи має проводитися за її присутності одним із банків — учасників системи, і вже після цього така фізична особа зможе замовляти сервіси та послуги на сайті будь-якої компанії або банку, підключених до Системи BankID НБУ. Її ідентифікація проводитиметься дистанційно на рівні банків, в яких вона обслуговується (bank-to-bank).

При цьому для надання банківських послуг обов’язковими умовами є виконання вимог фінансового моніторингу, а саме: проведення перевірки ідентифікаційних даних, отриманих з різних джерел (ЕЦП/кваліфікований цифровий підпис; система BankID НБУ; копії документів, завантажені на сайт надавача послуг та підписані ЕЦП клієнта).

/Постанова Правління НБУ від 01.11.2018 р. № 116/

Уряд розширив перелік дотацій для фермерів

На засіданні уряду схвалено проект постанови, який удосконалює механізм надання фінансової підтримки для розвитку фермерських господарств та кооперативів. Зокрема, фермери отримали два нових види прямих дотацій та спрощення умов участі в існуючих програмах держпідтримки.

Щодо фінансової підтримки, йдеться про бюджетну субсидію для новостворених фермерських господарств у розмірі 3 тис. грн на 1 га. Максимальний розмір субсидії — 60 тис. грн на одне фермерське господарство. Крім того, бюджетна субсидія надаватиметься на кожного члена ФГ у розмірі 5,5 прожиткового мінімуму (до 30 000 грн на 1 ФГ). Нові напрями державної підтримки реалізуватимуться через Український державний фонд підтримки фермерських господарств.

Зміни у програмах підтримки стосуються передусім розміру компенсацій (компенсація вартості закупленого українського насіння збільшена вдвічі — до 60 тис. грн) зняття обмежень щодо розміру земельної ділянки ФГ та збільшення рівня доходу до 20 млн грн для участі у програмах. Відтепер фермери мають можливість отримувати компенсацію вартості за закуплене насіння та за українську техніку кілька разів на рік, а також закуповувати насіння як безпосередньо у суб’єктів насінництва, так і у їх офіційних представників.

Також розширено перелік банків, через які здійснюється підтримка, а також види напрямів для сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів (молочарський, м’ясний, овочевий, із заготівлі та переробки дикорослих ягід, грибів і рослин). Крім того, планується створити аграрний реєстр для надання держпідтримки селянам-одноосібникам.

/Постанова КМУ від 24.10.2018 р. № 911/