Статьи

Акценти номера

16.11.2018 / 17:19

► Продовжуємо розповідати про сучасні перевірочні тенденції. У поточному році значну частку в перевірках суб’єктів господарювання займають перевірки на предмет правильності класифікації товарів, щодо яких уже було проведено митне оформлення. Тому розглянемо типові порушення у цій сфері (с. 24). Попутно зупинимося на правах митного аудиту та правових наслідках для підприємств, які застосовують неправильні коди УКТ ЗЕД.

► З 1 січня 2019 р. набирає чинності новий порядок оподаткування ПДВ товарів у міжнародних поштових та експрес-відправленнях вартістю до 150 євро, але більше трьох одиниць за місяць. Утім, як виявилося, практична реалізація запровадженого принципу оподаткування на сьогодні взагалі є неможливою (с. 9). Тож до кінця року очікуються чергові зміни до ПКУ.

 ДФС і незалежні експерти погоджуються з тим, що у разі якщо уточнююча декларація складається через суто податкову помилку, наприклад неправильно розраховано суму різниць, не пов’язаних із бухгалтерськими показниками, то уточнену фінзвітність подавати не потрібно. В інших випадках — її подання не уникнути (с. 10).

► При випуску у вільний обіг товарів, раніше поміщених у режим тимчасового ввезення з умовним частковим звільненням від оподаткування ПДВ, платник податку має сплатити суму процентів. При цьому, як зазначає ГУ ДФС у м. Києві, на відміну від суми ПДВ, сплаченої у зв’язку з таким випуском товарів, сума процентів до податкового кредиту не включається (с. 17).

 ДФС наполягає, що викуп підприємством частки статутного фонду засновника-нерезидента розглядається як операція з пов’язаною особою — нерезидентом і може визнаватися контрольованою (с. 14).

Водночас експерти радять спочатку визначити, чи впливає така операція на об’єкт оподаткування.

► Проходження практики на підприємствах є обов’язковим елементом навчального процесу. Тому з’ясуємо, як необхідно оформляти практикантів на підприємстві та оплачувати їхню роботу (с. 29).

 «Вісник» готується до чергового форуму. Цього разу він буде присвячений прийдешнім законодавчим новаціям: Плану дій BEPS, податку на виведений капітал, валютному регулюванню. Дата проведення —7 грудня 2018 р. Більш детально — на обкладинці журналу.