Статьи

Законодавство

19.11.2018 / 09:30

Змінено ознаки, у разі відповідності яким ПН/РК не підлягають моніторингу

Кабміном внесено зміни до п. 3 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою від 21.02.2018 р. № 117. Визначено, що не підлягають перевірці на відповідність ознакам, наведеним у цьому пункті, розрахунки коригування, складені у разі зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику.

Ознаку щодо загального обсягу постачання товарів/послуг у зареєстрованих податкових накладних/розрахунках коригування поточного місяця до 500 тис. грн доповнено новою умовою. Тепер обсяг постачання, зазначений в них у поточному місяці за операціями з одним отримувачем — платником податку, не повинен перевищувати 50 тис. грн. Крім того, збільшено значення показника D з 0,03 до 0,05. Нагадаємо, що значення цього показника станом на перше число календарного місяця обраховує ДФС і кожного 10 числа воно доступно для платника в «Електронному кабінеті».

Постанова набрала чинності з 10.11.2018 р.

/Постанова КМУ від 24.10.2018 р. № 936/

Оновлено план-графік перевірок

13.11.2018 р. оприлюднено оновлений план-графік проведення документальних планових перевірок платників податків на 2018 р. Зміни внесено до розділу І плану-графіка «Документальні планові перевірки платників податків — юридичних осіб» та розділу ІІ плану-графіка «Документальні планові перевірки фінансових установ, постійних представництв та представництв нерезидентів» з урахуванням коригування (листопад 2018 р.).

Нові вимоги до написання назви юридичної особи

Мін’юстом викладено у новій редакції Вимоги до написання найменування юридичної особи, її відокремленого підрозділу, громадського формування, що не має статусу юридичної особи, крім організації профспілки.

Віднині великі та малі літери, використані в установчих документах та при заповненні заяви у сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань, вважаються тотожними.

Назва юридичної особи береться у лапки та зазначається безпосередньо після організаційно-правової форми суб’єкта господарювання (крім органів державної влади, органів місцевого самоврядування, органів влади АР Крим, державних, комунальних організацій, закладів, установ).

Використання лапок у найменуванні юридичної особи не є ознакою для визначення тотожності найменувань.

Найменування відокремленого підрозділу має містити слова «відокремлений підрозділ» («філія», «представництво» тощо) та вказувати на належність до юридичної особи, яка створила зазначений відокремлений підрозділ.

Зміни наберуть чинності з дня, що настає за днем їх офіційного опублікування

/Наказ Мін’юсту від 17.10.2018 р. № 3236/5/

Критерії ризиковості для зупинення реєстрації ПН/РК

05.11.2018 р. ДФС України затверджено Критерії ризиковості платника податку та критерії ризиковості здійснення операцій, визначені п. 10 постанови КМУ від 21.02.2018 р. № 117.

Також затверджено Перелік кодів товарів відповідно до УКТ ЗЕД, кодів продукції та послуг згідно з ДКПП, які застосовуються для визначення відповідності податкових накладних/розрахунків коригування, які подано на реєстрацію до Єдиного реєстру податкових накладних, критеріям ризиковості здійснення операції при здійсненні моніторингу.

ДРСУ затвердила план перевірок на 2019 р.

Державною регуляторною службою України відповідно до ст. 5 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» та на виконання Вимог до оформлення річних та комплексного планів здійснення заходів державного нагляду (контролю) затверджено План здійснення комплексних заходів державного нагляду (контролю) на 2019 р.

/Наказ ДРСУ від 15.11.2018 р. № 152/