Статьи

Акценти номера

23.11.2018 / 17:10

►  „ Сьогодні на численних податкових конференціях та форумах активно обговорюється підготовлений Мінфіном та Нацбанком законопроект «Про внесення змін до Податкового кодексу України з метою імплементації Плану протидії розмивання бази оподаткування та виведення прибутку з-під оподаткування». Проект передбачає втілення восьми найкритичніших кроківПлану протидії BEPS. Що це за кроки, до яких змін у ПКУ вони приведуть, і взагалі чому BEPS так усіх лякає і потребує заходів протидії — читайте на с. 12 поточного номера.

►  „До 1 грудня 2018 р. роботодавці мають визначити категорії своїх працівників, які підлягають медогляду у 2019 р., та надати до обласних управлінь з питань праці відповідну заяву. Тому з’ясуємо, хто з працівників підлягає медоглядам, яка процедура їх проведення та оформлення, які обов’язки покладені на працівників та роботодавців, яка відповідальність передбачена за ігнорування медогляду (с. 27).

►  „„Мінфін, нарешті, визначив період коригування нерезидентськими різницями фінансового результату до оподаткування (с. 17). Він вважає, що таке коригування має здійснюватися за підсумками року. Раніше у середовищі контролюючих органів панувала думка про квартальні коригування. Утім, як свідчать осінні консультації ДФС, позиція Мінфіну для неї не виявилася несподіваною.

►  „„Наріжним каменем для вибору методу ТЦУ є проведення порівняльного аналізу умов контрольованих та неконтрольованих операцій. Тому не дивно, що у багатьох компаній виникає запитання — як підготувати якісний та аргументований аналіз, який повністю задовольнить контролюючі органи та знівелює ризики отримання хибних висновків щодо відповідності умов контрольованих операції принципу «витягнутої руки». Відповідь — на с. 34.

► „ У поточному номері — черговий ДОДАТОК до журналу. Цього разу він присвячений рекомендаціям із заповнення численних звітів з ЄСВ. Тож скористатися цими рекомендаціями можуть як підприємства, так і приватні підприємці, «незалежники», фермери, особи, які уклали договори добровільної участі. Рекомендації підготовлені провідним експертом ПФУ.

«Горячие линии»

Дата: 19 сентября, четверг
Время проведения: с 14:00 до 16:00
Контактный номер: (044) 501-06-42