Статьи

Законодавство

26.11.2018 / 09:00

Парламент ухвалив зміни до Податкового кодексу

Верховна Рада ухвалила закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів».

Закон передбачає, зокрема:

  • зниження неоподатковуваної вартості міжнародних посилок з 01.07.2019 р. зі 150 до 100 євро. При цьому норма про «три посилки» скасована, оскільки поштові оператори виявились не готовими до адміністрування такого обмеження;
  • збільшення ставок екологічного податку з 01.01.2019 р. Ставка податку за викиди двоокису вуглецю зросте з 0,41 грн/т до 10 грн/т з метою стимулювання підприємств до зменшення забруднення навколишнього середовища, а також наближення до ставок за викиди парникових газів у країнах ЄС;
  • індексацію ставок акцизного податку з тютюнових виробів на 9 % з 01.07.2019 р.;
  • удосконалення електронної системи контролю за обігом палива з 01.07.2019 р., що дасть змогу збільшити надходження акцизного податку на паливо;
  • збільшення ставок рентної плати за користування надрами для видобування нафти і конденсату на 2 %: з 29/14 % до 31/16 % (залежно від глибини залягання) та залізної руди на 0,8 % — з 8 до 8,8 %;
  • збільшення ставки рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів на 50 %;
  • продовження до кінця 2022 р. норми, яка звільняє від сплати ПДВ та акцизу ввезення в Україну транспортних засобів, оснащених лише електродвигунами.

Спрощено порядок перетину держкордону

Кабмін вніс зміни до Типової технологічної схеми здійснення митного контролю водних транспортних засобів перевізників і товарів, що переміщуються ними, у пунктах пропуску через державний кордон та Типової технологічної схеми пропуску через державний кордон осіб, автомобільних, водних, залізничних та повітряних транспортних засобів перевізників і товарів, що переміщуються ними. Змінами передбачено поширити на всі автомобільні пункти пропуску через державний кордон України спрощений порядок оформлення осіб та транспортних засобів і надати ДФС право визначати структуру та формат подання попередньої інформації шляхом укладення угоди про інформаційний обмін і відповідного протоколу ДФС з кожною із агентських організацій (з кожним з морських агентів). Крім того, змінено порядок пропуску через державний кордон осіб, транспортних засобів перевіз­ників і товарів, що переміщуються ними через державний кордон; скорочено час проходження контрольних процедур подорожуючими в автомобільних пунктах пропуску; з метою мінімізації корупційних ризиків зменшено вплив людського фактора під час проведення прикордонного та митного контролю в пунктах пропуску. Постанова набрала чинності з 16.11.2018 р.

/Постанова КМУ від 24.10.2018 р. № 948/

З 1 грудня реєстрація ПН/РК здійснюватиметься за новою формою незалежно від дати їх складання

Наказом Мінфіну від 17.09.2018 р. № 763 внесено зміни до форми податкової накладної та розрахунку коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної (далі — розрахунок коригування), а також до Порядку заповнення податкової накладної. Ці зміни наберуть чинності з 01.12.2018 р.

З цієї дати реєстрація податкових накладних та розрахунків коригування в ЄРПН здійснюватиметься за формою, затвердженою наказом № 763, незалежно від дати складання таких податкових накладних та розрахунків коригування.

Детальні роз’яснення щодо особ­ливостей заповнення податкової накладної та розрахунку коригування будуть надані найближчим часом.

Отримати електронні довірчі послуги можна в будь-якому представництві АЦСК ІДД ДФС

З метою створення сприятливих умов для клієнтів АЦСК ІДД ДФС скасовує обмеження щодо отримання електронних довірчих послуг у межах територіальної одиниці (області) державної реєстрації юридичної особи.

Усі категорії клієнтів мають змогу отримати електронні довірчі послуги у будь-якому представництві АЦСК ІДД ДФС. 

Додатково нагадуємо, що ідентифікація фізичної особи, яка звернулася за отриманням послуги формування кваліфікованого сертифіката відкритого ключа, здійснюється за умови її особистої присутності.