Аналитика

Перспективи

03.12.2018 / 10:44

ТТН пропонують оформлювати в електронному вигляді
Мінінфраструктури оприлюднила для обговорення власний проект наказу «Про затвердження Змін до Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні».
Зазначенене відомство пропонує оформлювати ТТН та інші супровідні документи у вигляді електронного документа. ТТН в електронній формі підписуватиметься за допомогою ЕЦП відповідальних осіб вантажовідправника, вантажоодержувача, водія та/або експедитора. Залежно від виду вантажу та його специфічних властивостей до основних документів додаватимуться інші (ветеринарні, санітарні та сертифікати, свідоцтва, довідки, паспорти, інші супровідні документи), що визначається правилами перевезень зазначених вантажів у паперовому та/або електронному вигляді.
Оформлення перевезень вантажів ТТН здійснюватиметься незалежно від умов оплати за роботу автомобіля.

Розмір єдиного внеску мають намір оптимізувати для ветеранів-підприємців
У Верховній Раді зареєстровано законопроект № 9335 про внесення змін до ст. 8 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».
Метою документа є забезпечення підтримки підприємницької діяльності ветеранів та стимулювання керівників щодо працевлаштування учасників бойових дій та членів родин загиблих.
Проектом закону пропонується дозволити роботодавцям сплачувати єдиний внесок за найманого учасника бойових дій, члена сім’ї загиблого учасника бойових дій у розмірі 8,41 %. Крім того, розглядається можливість сплачувати внесок за ставкою 5,3 % фонду оплати праці. Розраховувати на таку ставку зможуть підприємства ветеранів війни, де засновником або 50 % від засновників є учасники бойових дій та/або члени сім’ї загиблих таких учасників.