Статьи

Акценти номера

14.12.2018 / 18:00

Сьомого грудня у Києві відбувся зовнішньоекономічний форум «Податки. Валюта. BEPS». Ініціатором та організатором заходу був журнал «Вісник». На форумі виступили провідні фахівці ДФС, Мінфіну, Нацбанку та відомі експерти. У центрі їхньої уваги — останні податкові зміни і заплановані нововведення у сферах оподаткування зовнішньоекономічної діяльності та валютного регулювання. Тому у поточному номері редакція наводить основні меседжі ключових спікерів. У «Вісника» не має секретів від наших читачів, які не змогли потрапити на цей захід.

Чим ближче до новорічних свят, тим більш актуальні питання оподаткування подарунків. Зазвичай їх ставлять органам ДФС. Що вони думають з цього приводу, дізнаєтеся. Відповіді стосуються ПДВ, ПДФО, ВЗ, ЄСВ та строків сплати обов’язкових платежів наприкінці грудня.

► „ Перед складанням річної фінзвітності підприємство має провести інвентаризацію. Особлива увага при цьому приділяється боргам. Тож докладно розглянемо особливості інвентаризації дебіторської та кредиторської заборгованості.

На окремі категорії платників чинним законодавством покладено обов’язок щодо сплати платежів, які є обов’язковими для провадження господарської діяльності, натомість не вважаються податками та зборами. Тому ще зовсім недавно вважалося, що перерахування певної категорії таких платежів може спричинити збільшення фінансового результату на неприбуткові податкові різниці. Втім наразі ДФС стверджує, що такі різниці суб’єктам господарювання не загрожують.

ДФС вважає, що інвестиції, які були внесені у формі, відмінній від грошової, зокрема у формі корпоративних прав, враховуються при розрахунку вартісного критерію контрольованої операції. Але для прийняття остаточного рішення рекомендується з’ясувати, чи є така операція «господарською» для цілей ТЦУ.

„З 1 грудня 2018 року збільшився розмір прожиткового мінімуму. У зв’язку з цим розмір пенсій також підвищився. Хто і на що може розраховувати за результатами перерахунку пенсій, знають експерти ПФУ.