Аналитика

Перспективи

04.02.2019 / 10:02

«Спрощенці» з першого дня реєстрації: новий законопроект

У Верховній Раді зареєстровано законопроект № 9483, яким пропонується внести зміни до ПКУ з метою спрощення, пришвидшення та здешевлення процесу започаткування підприємницької діяльності фізичними особами, які планують здійснювати таку діяльність як платники єдиного податку першої або другої групи.

Зокрема, передбачається внести зміни до ст. 298 ПКУ та встановити, що зареєстровані в установленому порядку фізичні особи — підприємці, які до закінчення місяця, в якому відбулася державна реєстрація, подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для першої або другої групи, вважаються платниками єдиного податку з дня їх державної реєстрації (а не з першого числа наступного місяця, що передбачено чинними на сьогодні нормами).

 

Критерії віднесення суб’єктів господарювання до відповідної категорії потребують уніфікації

Мінекономрозвитку оприлюднено законопроект, яким пропонується внести до ГКУ зміни в частині визначення критеріїв віднесення суб’єктів господарювання до мікропідприємництва, малого, середнього або великого підприємництва. Зокрема, проектом пропонується відносити до суб’єктів середнього підприємництва юросіб будь-якої організаційно-правової форми та форми власності, у яких середня кількість працівників за звітний період (календарний рік) не перевищує 250 осіб та річний дохід від будь-якої діяльності не перевищує суму, еквівалентну 50 млн євро, визначену за середньорічним курсом НБУ. Необхідність прийняття документа викликана тим, що на сьогодні низкою законодавчих актів введено класифікації суб’єктів господарювання за критеріями, які відрізняються від критеріїв, запроваджених ГКУ.

 

Мораторій на проведення перевірок бізнесу можуть поновити

У Верховній Раді зареєстровано законопроект № 9473, яким пропонується внести зміни до Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» щодо поновлення мораторію на проведення перевірок бізнесу контролюючими органами.

Передбачається запровадити повне обмеження на проведення планових перевірок у 2019 р. Такі перевірки будуть дозволені лише ДФС України та її територіальним органам у разі перевірки підприємств та фізичних осіб — підприємців з обсягом доходу понад 20 млн грн за попередній календарний рік. Також запровад­жуватимуться обмеження на позапланову перевірку. Вона може бути проведена: за письмовою заявою суб’єкта господарювання до відповідного органу державного нагляду (контролю) про здійснення заходу державного нагляду (контролю) за його бажанням; за рішенням суду; у разі настання аварії, смерті потерпілого внаслідок нещасного випадку, що було пов’язано з діяльністю суб’єкта господарювання; на підставі обґрунтованого звернення фізичної особи про порушення суб’єктом господарювання її законних прав (таке звернення повинно бути розглянуте та погоджене ДРС).

«Горячие линии»

Дата: 24 октября, четверг
Время проведения: с 14:00 до 16:00
Контактный номер: (044) 501-06-42