Аналитика

Перспективи

18.02.2019 / 09:56

ФОП пропонують звільнити від подвійного ЄСВ

Позбавити ФОП від необхідності кілька разів сплачувати єдиний соціальний внесок запропоновано у законопроекті № 10012. Тобто якщо у ФОП крім підприємницької діяльності є ще основне місце роботи, платити соцвнесок їй буде не потрібно. Єдина умова — офіційний роботодавець виплачує їй щомісячний оклад понад встановлену мінімалку і справно сплачує ЄСВ. Документом також пропонується спростити бізнесу ведення кадрової документації та у кілька разів зменшити розмір штрафних санкцій за порушення трудового законодавства, а саме: за допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору або оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи пов­ний робочий час, або виплату заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати ЄСВ та податків — з 30 до п’яти мінімальних заробітних плат; за недопущення до проведення перевірки з питань оформлення трудових відносин — зі 100 до 10 мінімальних заробітних плат; за недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці — з 10 до одного  розміру мінімальної заробітної плати.

Граничний обсяг доходів ФОП-«єдинників»першої-третьої груп хочуть збільшити

У Верховній Раді зареєстрований законопроект № 9533 «Про внесення змін до пункту 291.4 статті 291 Податкового кодексу України» (щодо розвитку малого та середнього бізнесу). Законопроектом пропонується збільшення граничних обсягів доходів для ФОП — платників єдиного податку: першої групи — з 300 000 грн до 1 500 000 грн; другої групи — з 1 500 000 грн до 10 000 000 грн; третьої групи — з 5 000 000 грн до 40 000 000 грн.

Передбачається, що прийняття законопроекту сприятиме створенню нових робочих місць, розвитку малого та середнього бізнесу, зростанню його конкурентоспроможності та підвищенню якості товарів і послуг.

З тінізацією праці боротимуться по-новому

Мінсоцполітики оприлюднено законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту прав працівників та протидії застосуванню незадекларованої праці». Документом, зокрема, пропонується: визначити на законодавчому рівні поняття трудових відносин та ознаки наявності трудових відносин; ввести у КЗпП термін «роботодавець»; удосконалити підстави для укладення строкових трудових договорів та змінити законодавчий підхід до застосування штрафних санкцій за використання найманої праці без укладення трудового договору; уточнити випадки, коли укладається строковий трудовий договір; зобов’язати роботодавців протягом тижня з дня повідомлення ДФСУ про прийняття працівника на роботу, інформувати працівника про направлення такого повідомлення; визначити у КЗпП правонаступництво у трудових відносинах.

Процедуру продажу нерухомості можуть спростити

У Верховній Раді зареєстровано законопроект № 10015-1 про внесення змін до ПКУ та інших законодавчих актів щодо спрощення процедури продажу (обміну) об’єктів нерухомого майна. Законопроектом пропонується: скасувати мінімальний платіж за вчинення приватними нотаріусами нотаріальних дій, відтак дати можливість встановлювати вартість послуг приватного нотаріуса за вчинення нотаріальних дій за домовленістю сторін, у тому числі при посвідченні правочинів з продажу (обміну) об’єктів нерухомого майна; скоротити витрати фізичної особи та спростити процедуру оцінки нерухомого майна під час продажу (обміну) об’єктів нерухомого майна, встановивши, що дохід від продажу (обміну) об’єкта нерухомого майна, визначається виходячи з суми договору, але не нижче середньоринкової вартості відповідного об’єкта нерухомого майна. Доступ до інформації з середньоринковою вартістю об’єктів нерухомого майна згідно з документом має бути відкритим та безоплатним.

«Горячие линии»

Дата: 24 октября, четверг
Время проведения: с 14:00 до 16:00
Контактный номер: (044) 501-06-42