Аналитика

Законодавство

25.02.2019 / 09:18

«Єдине вікно» на митниці: до Положення про пункти пропуску через кордон внесено зміни

З метою реалізації положень Закону України від 06.09.2018 р. № 2530-VIII «Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких інших законів України щодо запровадження механізму «єдиного вікна» та оптимізації здійснення контрольних процедур при переміщенні товарів через митний кордон України» прийнято рішення внести зміни до Положення про пункти пропуску через державний кордон та пункти контролю. Воно приведено у відповідність із зазначеним Законом в частині проведення заходів офіційного контролю та контролю за дотриманням автомобільними пере­віз­никами законодавства України щодо міжнародних автомобільних перевезень.

/Постанова КМУ від 13.02.2019 р. № 94/

Звільнення від сплати ПДВ та мита підприємствам космічної галузі продовжено до 2023 р.

Уряд продовжив до 01.01.2023 р. термін звільнення підприємств космічної галузі від сплати мита та ПДВ на товари, які ввозяться на митну територію України суб’єктами космічної діяльності — резидентами у межах ратифікованих Верховною Радою України міжнародних договорів (угод) України з питань космічної діяльності. Відповідні зміни внесено до постанови Кабінету Міністрів України від 03.02.2010 р. № 102.

Прийняття документа дасть змогу підприємствам космічної галузі більш ефективно використовувати власні обігові кошти та сприятиме реалізації міжнародних космічних проектів.

/Постанова КМУ від 13.02.2019 р. № 90/

 

Затверджено Порядок видачі висновку щодо продовження граничних строків ЗЕД-розрахунків

Уряд затвердив Порядок видачі висновку щодо продовження граничних строків розрахунків за окремими операціями з експорту та імпорту товарів, установлених Нацбанком, відповідно до положень Закону України «Про валюту і валютні операції». Постанову прийнято з метою створення механізму збереження особливостей завершення експортних та імпортних операцій, які були надані державою суб’єктам господарювання на законодавчому рівні.

/Постанова КМУ від 13.02.2019 р. № 104/

 

Ведення касових операцій: Нацбанком урегульовано низку питань

Нацбанк з метою зменшення регуляторного впливу на суб’єктів господарювання урегулював низку питань щодо порядку ведення касових операцій у національній валюті. Зокрема, деталізовано такі питання:

  • уточнено правила оприбуткування готівки при застосуванні РРО. Зокрема, надано можливість оприбуткування готівки в касах відокремлених підрозділів установ/підприємств, які проводять готівкові розрахунки із застосуванням РРО без ведення касової книги, шляхом забезпечення зберігання щоденних фіскальних звітних чеків (щоденних Z-звітів) в електронній формі протягом трьох років і занесення інформації згідно з фіскальними звітними чеками до відповідних книг обліку (книги обліку розрахункових операцій — у разі її використання);
  • уточнено поняття відокремлених підрозділів суб’єктів господарювання та визначено, що це філії, представництва, відділення, що наділяються частиною майна господарських організацій, здійснюючи щодо цього майна право оперативного використання чи інше речове право, передбачене законодавством України, та інші структурні підрозділи (стаціонарні або пересувні), де реалізуються товари, надаються послуги та здійснюються розрахункові операції;
  • розширено перелік випадків, на які не поширюються обмеження готівкових розрахунків між суб’єктами господарювання та фізичними особами у розмірі 50 000 грн. Тепер такі обмеження не поширюються на виплати, пов’язані з оплатою праці (зокрема через соціальну значимість таких питань) та на використання готівкових коштів з фонду оперативно-розшукових (негласних слідчих) дій;
  • з огляду на звернення та пропозиції учасників фінансового ринку внесено зміни до порядку встановлення ліміту каси небанківським фінансовим установам, які отримали ліцензію на переказ коштів у національній валюті без відкриття рахунків та які, крім операцій з приймання готівки для подальшого її переказу, здійснюють видачу переказів готівкою. Небанківським фінансовим установам пропонується встановлювати ліміт каси в сумі, необхідній для забезпечення своєчасного та в повному обсязі виконання зобов’язань з виплати сум переказів за першою вимогою отримувача.

Зазначені зміни набирали чинності з 15.02.2019 р.

/Постанова Правління Нацбанку від 12.02.2019 р. № 37/

Чергове оновлення плану податкових перевірок на 2019 р.

ДФС знову оновила план-графік проведення документальних планових перевірок платників податків на 2019 р.

Так, 18.02.2019 р. зміни внесено до розділу ІІІ плану-графіка «Документальні планові перевірки фізичних осіб».

«Горячие линии»

Дата: 28 ноября, четверг
Время проведения: с 14:00 до 16:00
Контактный номер: (044) 501-06-42